Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Yeni Eve Taşınma Psikolojisi

Ana Sayfa » Yeni Eve Taşınma Psikolojisi

Yeni eve taşınma psikolojisi insan doğası anlamında kendini güvence alma eğilimiyle öne çıkabiliyor. Konfor alanı olarak belirlenen ortamlarda bireyler güvenli alanlarından çıkmak istemiyor. Güvenli alanından çıkmak istemeyenler alışkanlıklarından dolayı sorun yaşayabiliyor. Ancak hayat koşulları, bireyleri konfor alanından çıkartmak zorunda bırakabilmektedir. Yeni eve taşınmak hem stresli hem de zor bir durumdur. Bazı insanlar için konfor alanından çıkmak iyi hissettirir. Çünkü bu insanlar kendilerini yeni bir hayata başlıyor gibi hissetmektedirler.

Özgür karakteri olan insanlarda bu tarz durumlar sorun olmaz. Ancak alışkanlıklardan dolayı kolay vazgeçmeyenler için taşınma durumu felaket olacaktır. Farklı bir alana alışmaktansa eski yaşam alanlarında yer alan sorunlara boyun eğebilmek daha cazip gelir. Yeni bir şehre taşınmanın olumsuz etkileri konusunda da taşınmaya mecbur kalındığı zaman, bu tarz bir psikolojik sorunla baş edebilmek gerekir. Aynı şekilde korkuların önüne geçmek gerekmektedir. Yeni ortama alışma durumu zor olabilmektedir. Ancak zamanla alışabilmek ve daha iyi hissetmek mümkün.

Yeni Eve Taşınma Sendromu

İnsanlarda alışkanlıklar, karakter yapısı ve konfor ortamlarını terk etmeme tarzı faktörler, bireyleri zor duruma sokabiliyor. Taşınmak, bir dönemin son ve başlangıcı arasında olan geçiş süreci olmaktadır. Alışmış olduğunuz veya ait olduğunuzu düşündüğünüz bir noktadan hiç bilmediğiniz bir yere taşınmak, olumlu veya olumsuz etkilerle dönebiliyor. Fakat bu durumla nasıl başa çıktığınız tamamen sizlerin kontrolündedir. Taşınma sendromu özellikle bireylerin uzun seneler boyunca yaşadığı, alışkanlık kazandığı durumlarda öne çıkar. Aynı zamanda bu sorun yaşlı bireylerde daha sık görülmektedir.

Taşınma Depresyonuyla Nasıl Baş Edilir?

Depresyonun temel özelliklerine bakarsak hayatın birçok yanını olumsuz etkilediğini görürüz. Taşınma depresyonu durumuna baktığımızda belirtileri genel olarak aynıdır. Uykusuzluk, sürekli yorgunluk hissi, tedirginlik, iştah bozukluğu tarzı belirtiler olabilmektedir. Elbette bu süreç, sadece tek bir kişi de değil aile kapsamında da görülebiliyor. Ancak taşınmak içerisinde belli sebepleri barındırır. Bu sebeplere göre de gelişen depresyon durumu vardır. İş sorunları, eğitim, sosyal imkânsızlık, yüksek ev ve kira fiyatları da bu durumu tetikler. Konu ne olursa olsun sizlerde oluşan stresi azaltmak için bazı adımlar atabilirsiniz.

Alıştığın evden taşınmak gibi bir durumla karşı karşıyaysanız bu durumda yeni evinize alışmak için zamana ihtiyacınız vardır. Bu süreçte yeni yaşam alanınızı kısa bir sürede tanımaya başlayın. Market, kasap ve manavın konumunu öğrenin. Süreç içerisinde yeni komşularınızı tanımaktan çekinmeyin. Varsa bina yöneticiniz, karşı komşunuz veya esnafı tanımak için adım atabilirsiniz. Bulunduğunuz durumu bir veda olarak düşünmeyin. Farklı bir şehre gidiyor olsanız bile ayrıldığınız yerlerde bulunan insanlarla iletişiminizi sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Ev Değiştirmek İyi Gelir mi?

Ev değişikliği, genel manada zor bir süreç olarak tanımlanıyor. Uzun bir süre sonrasında yaşadığınız evi değiştirebilmek, birtakım durumlarla mümkündür. Bu duruma göre ev değişikliği yapmanızı gerektiren işaretler söz konusu olabilir. Bunun sonucunda ise ev değiştirmek iyi gelir mi bakarsak birçok avantajını görebilmeniz mümkündür. Ulaşım sorunları gibi nedenler, ev değiştirmek için önemli bir sebeptir. Bunun dışında ailede kişi sayısının çoğalması, ayrı eve çıkabilmek gibi durumlar da ev değişikliğine neden olur. Böylece ev değiştirmek, birçok kişi için yeni başlangıçlar anlamına gelir.

Sonuç olarak yeni eve alışamamak sorunu, birçok sorun bireyler için önemli bir sorundur. Yeni eve taşınma psikolojisi, bazı kişiler için sorun değildir. Ancak genellikle yorucu bir süreçtir. Bu tarz durumlarda olabildiğince olumlu düşünmek gerekir. Aynı şekilde elinizde bulunan imkanları değerlendirme ve alışma noktasında kendinize zaman tanıyabilirsiniz.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×