Yeni eve taşınanlara tavsiyeler ile işinize yarayacak birçok fikir mevcut. Özellikle taşınma süreci, sıklıkla yaptığımız işlerden olmamakla beraber stres düzeyini arttıran bir durumdur. Bu stresin düzeyini azaltmak için dikkatli bir planlama yapabilirsiniz. Yeni eve taşınma öncesinde, nakliyat firmalarından bilgi almaya başlayın. Özellikle şehirlerarası planlanan taşınmalarda öne çıkan birçok risk bulunmaktadır. Bunun dışında yeni eve taşınırken alınacaklar gibi birçok detayda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte bazı önemli şeyleri unutabilirsiniz, bu nedenle planlama yapmaya hemen başlamanız önerilmektedir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Eve Taşınırken Ne Yapılması Gerekir?

Yeni eve taşınmadan öncesinde evden eve nakliyat firmalarıarasından araştırma yapabilirsiniz. Bu durumda taşınma durumuna göre profesyonel bir firma tercihi yapabilirsiniz. Bunun dışında taşınmadan birkaç gün öncesinden adres değişikliği yapabilirsiniz. Kredi kartları, iş dokümanları, banka bilgileri, sigorta bilgileriniz, abone olduğunuz adres gibi birçok alanda değişiklik yapmanız gerekiyor. Ardından mutlaka nüfus müdürlüğüne giderek adres değişikliği yapabilirsiniz.

Profesyonel ev taşıma süreci için taşınma sonrasında en fazla ihtiyaç duyacağınız eşyaları sağlamayı unutmayın. Eğer yeni eşyalar alacaksanız veya taşınacağınız evde eşya yoksa temel ihtiyaçları hemen sağlamalısınız. Özellikle mutfak eşyaları, yatak, koltuk, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel eşyalar sağlanmalıdır.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Eve Taşınırken Alınacak Eşyalar

Yeni eve taşınırken alınacak eşyalar tamamen sizlerin ihtiyaç ve isteklerine göre değişebilmektedir. Eğer sıfırdan başlıyorsanız yine temel ihtiyaçlardan başlayabilirsiniz. Bununla birlikte evinizdeki mevcut eşyalara ek olarak yine yaşantınızı sürdürmeye yarayacak eşyalar olabilmektedir. Yeni eve taşındıktan hemen sonra buzdolabınızı dolduracak gıdalar alabilir, yemek pişirmek için eksik kalan araçları edinebilirsiniz. Genel olarak her evin ihtiyacı farklıdır, ancak temel gıdalar dışında birçok eşya, her ev için neredeyse aynıdır diyebiliriz. Örnek olarak paspaslar, temizlik malzemeleri, merdiven, el aletleri, iğne iplik, makas gibi araçları sayabiliriz.

Sonuç olarak her evin ihtiyacı farklıdır, bu nedenle kullandığınız veya kullanacağınız eşyaları almanız önemlidir. Bu süreçte evinize sığacak kadar eşya temin etmeniz, fazla eşyalardan kurtulmanız hem taşınma sürecinde hem de gelecek taşınma süreçleriniz için sizlere kolaylık sağlar. Yeni bir ev yeni bir enerji anlamına gelir ve taşınma nedeni ne olursa olsun kolay bir süreç olmamaktadır. Yeni eşya alacağınız zaman profesyonel ve hesaplı olmanız da burada kilit noktalardan birisidir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Eşyalı Eve Taşınırken Alınması Gerekenler

En sık merak edilen bir diğer konu ise eşyalı eve taşınırken alınması gerekenler konusudur. Bu tarz durumlar, boş eşyasız eve taşınmaktan daha avantajlıdır. Ancak taşındığınız evdeki eşyalar kullanılamayacak gibiyse yine bu noktada yapmanız gereken planlar vardır. Aile evinden ayrılma aşaması, öğrenci evine çıkmak, şehir değiştirmek gibi birçok zaman diliminde eşyalı eve çıkılabiliyor.  Aynı zamanda her eşyalı evde eşya yoğunluğu değişebilmektedir. Özellikle mutfak tarzı hijyenin yoğun olması gereken yerlerde sıfır eşyaların kullanılması önemlidir. Bu sebeple öncelik olarak mutfak eşyalarına yönelmeniz önerilir.

Mutfağı oluşturan detaylar tamamlandıktan sonrasında banyo ve tekstil ürünleri, yatak odası eşyaları, nevresim takımı gibi ürünlerin tamamlanması gerekiyor. Eşyalı evler her ne kadar pratik olsa da eşyalar sadece size özel değildir. Sizden önce kaç kişinin eşyaları, nasıl kullandığını bilemezsiniz. Bu sebeple eşyalı evlerde zaman içerisinde kendinize özel sıfır eşyalara geçebilmeniz önerilir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Evinizde Keşfetmeniz Gerekenler

Yeni evinize yerleştikten sonrasında etrafınızı keşfedebilir ve çevrenizi tanımaya başlayabilirsiniz. Yer aldığınız konum hakkında bilgi sahibi olduktan sonra daha rahat yaşayabilirsiniz. Yeni eve taşınanlara tavsiyeler arasında ilk olarak dükkân, market tarzı mekanları keşfetmeniz öneriliyor. Çevrede bulunan hırdavatçı, tesisatçı vb. dükkanları araştırmakta özellikle yeni taşınanlar için oldukça avantajlı olacaktır. Kısacası civarda yer alan manav, market, bakkal, kasap ve hatta anahtarcı gibi işinize yarayacak yerlerin adreslerini hızlı bir şekilde öğrenmeniz öneriliyor.

Genel olarak yeni bir eve taşınma süreci oldukça stresli ve gergin bir durumdur. Bu noktada çalıştığınız nakliyat firmasından ev içerisine kadar kullanacağınız eşyalara kadar detaylı bir planlama yapmanız gerekiyor. Evden eve nakliyat tavsiye niteliğinde olan firmalarla çalışabilir, tüm süreç hakkında bilgi sahibi olabilir ve bununla birlikte süreci kendiniz için daha kolay hale getirmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×