Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Yeni Eve Taşınanlara Tavsiyeler

Ana Sayfa » Yeni Eve Taşınanlara Tavsiyeler

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler ile işinize yarayacak birçok fikir mevcut. Özellikle taşınma süreci, sıklıkla yaptığımız işlerden olmamakla beraber stres düzeyini arttıran bir durumdur. Bu stresin düzeyini azaltmak için dikkatli bir planlama yapabilirsiniz. Yeni eve taşınma öncesinde, nakliyat firmalarından bilgi almaya başlayın. Özellikle şehirlerarası planlanan taşınmalarda öne çıkan birçok risk bulunmaktadır. Bunun dışında yeni eve taşınırken alınacaklar gibi birçok detayda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte bazı önemli şeyleri unutabilirsiniz, bu nedenle planlama yapmaya hemen başlamanız önerilmektedir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Eve Taşınırken Ne Yapılması Gerekir?

Yeni eve taşınmadan öncesinde evden eve nakliyat firmalarıarasından araştırma yapabilirsiniz. Bu durumda taşınma durumuna göre profesyonel bir firma tercihi yapabilirsiniz. Bunun dışında taşınmadan birkaç gün öncesinden adres değişikliği yapabilirsiniz. Kredi kartları, iş dokümanları, banka bilgileri, sigorta bilgileriniz, abone olduğunuz adres gibi birçok alanda değişiklik yapmanız gerekiyor. Ardından mutlaka nüfus müdürlüğüne giderek adres değişikliği yapabilirsiniz.

Profesyonel ev taşıma süreci için taşınma sonrasında en fazla ihtiyaç duyacağınız eşyaları sağlamayı unutmayın. Eğer yeni eşyalar alacaksanız veya taşınacağınız evde eşya yoksa temel ihtiyaçları hemen sağlamalısınız. Özellikle mutfak eşyaları, yatak, koltuk, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel eşyalar sağlanmalıdır.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Eve Taşınırken Alınacak Eşyalar

Yeni eve taşınırken alınacak eşyalar tamamen sizlerin ihtiyaç ve isteklerine göre değişebilmektedir. Eğer sıfırdan başlıyorsanız yine temel ihtiyaçlardan başlayabilirsiniz. Bununla birlikte evinizdeki mevcut eşyalara ek olarak yine yaşantınızı sürdürmeye yarayacak eşyalar olabilmektedir. Yeni eve taşındıktan hemen sonra buzdolabınızı dolduracak gıdalar alabilir, yemek pişirmek için eksik kalan araçları edinebilirsiniz. Genel olarak her evin ihtiyacı farklıdır, ancak temel gıdalar dışında birçok eşya, her ev için neredeyse aynıdır diyebiliriz. Örnek olarak paspaslar, temizlik malzemeleri, merdiven, el aletleri, iğne iplik, makas gibi araçları sayabiliriz.

Sonuç olarak her evin ihtiyacı farklıdır, bu nedenle kullandığınız veya kullanacağınız eşyaları almanız önemlidir. Bu süreçte evinize sığacak kadar eşya temin etmeniz, fazla eşyalardan kurtulmanız hem taşınma sürecinde hem de gelecek taşınma süreçleriniz için sizlere kolaylık sağlar. Yeni bir ev yeni bir enerji anlamına gelir ve taşınma nedeni ne olursa olsun kolay bir süreç olmamaktadır. Yeni eşya alacağınız zaman profesyonel ve hesaplı olmanız da burada kilit noktalardan birisidir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Eşyalı Eve Taşınırken Alınması Gerekenler

En sık merak edilen bir diğer konu ise eşyalı eve taşınırken alınması gerekenler konusudur. Bu tarz durumlar, boş eşyasız eve taşınmaktan daha avantajlıdır. Ancak taşındığınız evdeki eşyalar kullanılamayacak gibiyse yine bu noktada yapmanız gereken planlar vardır. Aile evinden ayrılma aşaması, öğrenci evine çıkmak, şehir değiştirmek gibi birçok zaman diliminde eşyalı eve çıkılabiliyor.  Aynı zamanda her eşyalı evde eşya yoğunluğu değişebilmektedir. Özellikle mutfak tarzı hijyenin yoğun olması gereken yerlerde sıfır eşyaların kullanılması önemlidir. Bu sebeple öncelik olarak mutfak eşyalarına yönelmeniz önerilir.

Mutfağı oluşturan detaylar tamamlandıktan sonrasında banyo ve tekstil ürünleri, yatak odası eşyaları, nevresim takımı gibi ürünlerin tamamlanması gerekiyor. Eşyalı evler her ne kadar pratik olsa da eşyalar sadece size özel değildir. Sizden önce kaç kişinin eşyaları, nasıl kullandığını bilemezsiniz. Bu sebeple eşyalı evlerde zaman içerisinde kendinize özel sıfır eşyalara geçebilmeniz önerilir.

Yeni eve taşınanlara tavsiyeler

Yeni Evinizde Keşfetmeniz Gerekenler

Yeni evinize yerleştikten sonrasında etrafınızı keşfedebilir ve çevrenizi tanımaya başlayabilirsiniz. Yer aldığınız konum hakkında bilgi sahibi olduktan sonra daha rahat yaşayabilirsiniz. Yeni eve taşınanlara tavsiyeler arasında ilk olarak dükkân, market tarzı mekanları keşfetmeniz öneriliyor. Çevrede bulunan hırdavatçı, tesisatçı vb. dükkanları araştırmakta özellikle yeni taşınanlar için oldukça avantajlı olacaktır. Kısacası civarda yer alan manav, market, bakkal, kasap ve hatta anahtarcı gibi işinize yarayacak yerlerin adreslerini hızlı bir şekilde öğrenmeniz öneriliyor.

Genel olarak yeni bir eve taşınma süreci oldukça stresli ve gergin bir durumdur. Bu noktada çalıştığınız nakliyat firmasından ev içerisine kadar kullanacağınız eşyalara kadar detaylı bir planlama yapmanız gerekiyor. Evden eve nakliyat tavsiye niteliğinde olan firmalarla çalışabilir, tüm süreç hakkında bilgi sahibi olabilir ve bununla birlikte süreci kendiniz için daha kolay hale getirmeye başlayabilirsiniz.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×