Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Perdeler Nasıl Paketlenir?

Ana Sayfa » Taşınırken Perdeler Nasıl Paketlenir?

Taşınırken perdeler nasıl paketlenir ve nasıl taşınmalıdır baktığımızda, çeşitli detaylara göz atmak gerekiyor. Taşınma durumlarında en fazla hasar gören eşyalardan birisi tekstil ürünleridir. Çünkü iyi paketlenmediği takdirde kirlenme, yıpranma ve yırtılma tarzı sorunlar meydana gelebiliyor. Sıkıntı yaratacak durumlarla karşılaşmamak adına bu tarz eşyalarınızın paketlenmesini son güne yapmamanız önemlidir. Yine aynı şekilde kaliteli ve sağlam paketleme ürünlerini kullanmanız öneriliyor. Taşınırken ev nasıl toplanır yine baktığımızda kaliteli paketleme eşyalarının kullanılması gerekiyor.

Taşınırken pratik ev toplama taktikleri ile daha kolay bir süreç yaşamanız mümkün. Taşınma sürecinizde eşyalarınızın sağlam bir şekilde paketlenmesi gerekir. Bu durum sadece perdeleriniz için değil tüm tekstillerde geçerlidir. Kırılması muhtemel olan eşyalarınız içinde farklı pratik yollar izleyebilirsiniz. Ancak oldukça hassas olan perdeleriniz için dikkat etmeniz, sizleri hem maddi hem de manevi zararlardan koruyacaktır.

Perde Paketlemesi İçin Hangi Malzeme Kullanılabilir?

Taşınma sırasında evlerde paketlenen en son eşyalar arasında perdeler yer alıyor. Perdeler uzun ve ince yapısından dolayı kirlenme, hasar görme ve kırışma ihtimallerine karşı en riskli eşyalar arasındadır. Perdeler sizlerin dikkatli bir şekilde katlamanız ve temiz bir kutuya koymanız gereken eşyalardır. Özellikle iç kısmının da temizliğine inandığınız kutulara özenle ve dikkatli şekilde katladığınız perdelerinizi yerleştirebilirsiniz. Perdeler hafif olduğundan dolayı kutularınız ezilebilmektedir. Bu sebeple perdelerinizin olduğu kutuyu sağlama almanız gerekiyor. Taşınırken lazım olan şeyler arasında ise mutlaka koliler ve vakumlu poşetler olarak önerilmektedir.

Perde paketlemesi için kullanabileceğiniz malzemeler arasında vakumlu poşetler en önemlileridir. Vakumlu poşetler, çöp poşetlerine kıyasla daha sağlamdır. Üstelik poşet içerisindeki havanın alınmasıyla beraber daha az yer kaplar. Bu nedenle tül, fon tarzı perdelerinizi vakumlu poşetler içerisine yerleştirebilirsiniz. Ardından vakumlanan tüm perdelerinizi koli içerisinde muhafaza etmeye başlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz diğer malzeme ise vakumlu hurçlardır. Farklı boylarda üretilen vakumlu hurç ürünleri hem yer kaplamaz hem de uzun süreli kullanılabilen seçeneklerdir. Vakumlu ürünlerin kullanımı basit olduğu için evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perdeler Nasıl Paketlenir?

Taşınma aşamasında perdeler nasıl paketlenir bakarsak kullandığınız malzemeye göre değişebiliyor. Taşınmaya karar verdiğiniz zaman en son paketlenecek şeylerden birisi perde ürünleridir. Ancak öylesine bir poşet veya farklı bir malzeme kullanmamanızı öneriyoruz. Perdelerin paketlenmesi diğer ev eşyalarına göre basittir. Ancak perdelerin kaplamış olduğu alanla birlikte koli kullanmak, oldukça fazla koli israfı olur.

Stor perdelerin paketlenmesinde kırılma riski mevcuttur. Bu sebeple stor perdelerinizi sağlam bir şekilde paketlemek, mümkünde boyutuna uygun kolilerle beraber taşınması mantıklı olacaktır. Taşınırken perde paketleme sürecine baktığımızda perdelerinizi yıkadıktan sonra paketlenebilmektedir. Ancak kırışma tarzı risklerden dolayı taşınma bitiminde yıkayarak aynı gün içerisinde kullanabilirsiniz.

Perdeler Ne Zaman Paketlenmeli?

Süreç içerisinde perdeler ne zaman paketlenmeli sorusunu cevapladığımızda taşınma sürecinden birkaç gün önce olmalıdır. Bir evin olmazsa olmaz unsurlarından olan perde ürünlerinin paketlenmesi erken yapılmamalıdır. Aksi takdirde evinizde perdesiz yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Perde olmayan bir evde yaşamak ise oldukça zordur. Hatta birbirine yakın binaların olduğu site veya mahallede oturuyorsanız, taşıma gününün sabahında sökmeniz önerilmektedir. Böylece evinizde son gecenizde perdesiz kalmak durumunda kalmazsınız. Bu nedenle perdelerinizi sökmeniz ve paketleme aşamasına belli bir sürecin ayrılması gerekir.

Sonuç olarak perde paketleme işi mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardır. Taşınırken perdelerinizi paketlemek için kullanacağınız malzemeleri hazırladıktan sonra kolay bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Güneşlikler, tül ve fon perdeler, stor perdeler ve diğer kumaşlardan üretilen perdelerinizin hasarsız taşınması için kumaşına göre paketleme yapmanız gerekebilmektedir

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?
bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×