Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Perdeler Nasıl Paketlenir?

Ana Sayfa » Taşınırken Perdeler Nasıl Paketlenir?

Taşınırken perdeler nasıl paketlenir ve nasıl taşınmalıdır baktığımızda, çeşitli detaylara göz atmak gerekiyor. Taşınma durumlarında en fazla hasar gören eşyalardan birisi tekstil ürünleridir. Çünkü iyi paketlenmediği takdirde kirlenme, yıpranma ve yırtılma tarzı sorunlar meydana gelebiliyor. Sıkıntı yaratacak durumlarla karşılaşmamak adına bu tarz eşyalarınızın paketlenmesini son güne yapmamanız önemlidir. Yine aynı şekilde kaliteli ve sağlam paketleme ürünlerini kullanmanız öneriliyor. Taşınırken ev nasıl toplanır yine baktığımızda kaliteli paketleme eşyalarının kullanılması gerekiyor.

Taşınırken pratik ev toplama taktikleri ile daha kolay bir süreç yaşamanız mümkün. Taşınma sürecinizde eşyalarınızın sağlam bir şekilde paketlenmesi gerekir. Bu durum sadece perdeleriniz için değil tüm tekstillerde geçerlidir. Kırılması muhtemel olan eşyalarınız içinde farklı pratik yollar izleyebilirsiniz. Ancak oldukça hassas olan perdeleriniz için dikkat etmeniz, sizleri hem maddi hem de manevi zararlardan koruyacaktır.

Perde Paketlemesi İçin Hangi Malzeme Kullanılabilir?

Taşınma sırasında evlerde paketlenen en son eşyalar arasında perdeler yer alıyor. Perdeler uzun ve ince yapısından dolayı kirlenme, hasar görme ve kırışma ihtimallerine karşı en riskli eşyalar arasındadır. Perdeler sizlerin dikkatli bir şekilde katlamanız ve temiz bir kutuya koymanız gereken eşyalardır. Özellikle iç kısmının da temizliğine inandığınız kutulara özenle ve dikkatli şekilde katladığınız perdelerinizi yerleştirebilirsiniz. Perdeler hafif olduğundan dolayı kutularınız ezilebilmektedir. Bu sebeple perdelerinizin olduğu kutuyu sağlama almanız gerekiyor. Taşınırken lazım olan şeyler arasında ise mutlaka koliler ve vakumlu poşetler olarak önerilmektedir.

Perde paketlemesi için kullanabileceğiniz malzemeler arasında vakumlu poşetler en önemlileridir. Vakumlu poşetler, çöp poşetlerine kıyasla daha sağlamdır. Üstelik poşet içerisindeki havanın alınmasıyla beraber daha az yer kaplar. Bu nedenle tül, fon tarzı perdelerinizi vakumlu poşetler içerisine yerleştirebilirsiniz. Ardından vakumlanan tüm perdelerinizi koli içerisinde muhafaza etmeye başlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz diğer malzeme ise vakumlu hurçlardır. Farklı boylarda üretilen vakumlu hurç ürünleri hem yer kaplamaz hem de uzun süreli kullanılabilen seçeneklerdir. Vakumlu ürünlerin kullanımı basit olduğu için evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perdeler Nasıl Paketlenir?

Taşınma aşamasında perdeler nasıl paketlenir bakarsak kullandığınız malzemeye göre değişebiliyor. Taşınmaya karar verdiğiniz zaman en son paketlenecek şeylerden birisi perde ürünleridir. Ancak öylesine bir poşet veya farklı bir malzeme kullanmamanızı öneriyoruz. Perdelerin paketlenmesi diğer ev eşyalarına göre basittir. Ancak perdelerin kaplamış olduğu alanla birlikte koli kullanmak, oldukça fazla koli israfı olur.

Stor perdelerin paketlenmesinde kırılma riski mevcuttur. Bu sebeple stor perdelerinizi sağlam bir şekilde paketlemek, mümkünde boyutuna uygun kolilerle beraber taşınması mantıklı olacaktır. Taşınırken perde paketleme sürecine baktığımızda perdelerinizi yıkadıktan sonra paketlenebilmektedir. Ancak kırışma tarzı risklerden dolayı taşınma bitiminde yıkayarak aynı gün içerisinde kullanabilirsiniz.

Perdeler Ne Zaman Paketlenmeli?

Süreç içerisinde perdeler ne zaman paketlenmeli sorusunu cevapladığımızda taşınma sürecinden birkaç gün önce olmalıdır. Bir evin olmazsa olmaz unsurlarından olan perde ürünlerinin paketlenmesi erken yapılmamalıdır. Aksi takdirde evinizde perdesiz yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Perde olmayan bir evde yaşamak ise oldukça zordur. Hatta birbirine yakın binaların olduğu site veya mahallede oturuyorsanız, taşıma gününün sabahında sökmeniz önerilmektedir. Böylece evinizde son gecenizde perdesiz kalmak durumunda kalmazsınız. Bu nedenle perdelerinizi sökmeniz ve paketleme aşamasına belli bir sürecin ayrılması gerekir.

Sonuç olarak perde paketleme işi mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardır. Taşınırken perdelerinizi paketlemek için kullanacağınız malzemeleri hazırladıktan sonra kolay bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Güneşlikler, tül ve fon perdeler, stor perdeler ve diğer kumaşlardan üretilen perdelerinizin hasarsız taşınması için kumaşına göre paketleme yapmanız gerekebilmektedir

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×