taşınırken lazım olan şeyler

Taşınırken lazım olan şeyler pat pat, karton koli, koli bandı, taşıma ipi ve takım çantasıdır. Ancak eşyanızın türüne göre gerekli olan malzeme de değişecektir. Bu nedenle ev taşıma için gerekli malzemeleri sizler için derledik. Yazımızın devamını okuyarak nakliye işleminde gerekli olabilecek malzemeleri öğrenebilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Taşınırken Lazım Olan Şeyler

Taşınırken lazım olan şeyler genel olarak eşyanın zarar görmemesi için gerekli olan malzemelerdir. Ev taşınırken gereli olan malzemeleri merak ediyorsanız doğru bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Taşınırken lazım olan şeyler;

 1. Koli bandı
 2. Karton koli
 3. Taşıma el arabası
 4. Havalı naylon
 5. Kraft kağıdı
 6. Takım çantası ve Matkap
 7. Köşe koruyucu
 8. Taşıma ipi
 9. Yumuşak sünger
 10. Askılı kıyafet kolisi
 11. Eldiven ve galoş

Koli Bandı

Koli bandı, eşyalarınızın taşınma işlemi için pratik bir malzemedir. Kolilerinizin paketlenmesinde önemli bir unsurdur.

Karton Koli

Karton koli, sürdürülebilir bir dünya için geri dönüştürülebilir kiralık taşıma kutularıdır. İstediğiniz adet için internet adresinden ulaşarak sipariş verebilirsiniz. Üstelik bant kullanımı gerektirmez. Dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir.

Taşıma El Arabası

Taşıma el arabası, ağır ve taşıyamayacağınız eşyaları bu araçlarla taşıyabilirsiniz. Kimi site yapılarında kimi yerlerde ise garajdan eşya taşıma işlemi gerçekleştiriliyor. Bu gibi zahmete girmek istemiyorsanız, taşıma el arabası malzemesini kullanabilirsiniz.

Havalı Naylon

Havalı naylon (pat pat), bir diğer adıyla pat pat olarak adlandırılan bu taşıma malzemesi, eşyalarınızın kırılma, çizilme oranını düşürmektedir. Birkaç eşyanızı kendi deponuzda muhafaza etmek isterseniz de havalı naylon malzemesine ihtiyacınız olabilir.

Kraft Kağıdı

Kraft kağıdı, mutfak kırılabilecek eşyalarınız için mukavemetli bir sargı malzemesidir. En önemli özelliği eşyalarınızda iz bırakmamasıdır.

Takım Çantası ve Matkap

Evinizde bulunan eşyaların montaj ve de-montaj işlemleri için sizlere takım çantası ve matkap lazım olacaktır.

Köşe Koruyucu

Eşyalarınızı taşırken köşelerinin hasar görmemesi adına sizlere köşe koruyucu lazım olacaktır.

Taşıma İpi

Eşyalarınızı rahat bir şekilde taşıyabilmeniz ve eşyalarınızı sabitleyebilmeniz için mutlaka taşıma ipi lazım olacaktır.

Yumuşak Sünger

Eşyalarınızı araca taşırken 2 eşya arasına yumuşak sünger koymanız gerekmektedir. Aksi taktirde 2 eşya birbirine zarar verecektir.

Askılı Kıyafet Kolisi

Evinizde bulunan kıyafetleri taşımak için size askılı kıyafet kolisi lazım olacaktır. Aksi taktirde kıyafetleriniz zarar görecektir.

Eldiven ve Galoş

Sürekli olarak araç ev arası git gel yapılacağından galoşa ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca ellerinizin zarar görmemesi için eldiven taşınırken lazım olacaktır.

Taşınırken Lazım Olan Gerekli Malzemeler

Taşınırken gerekli malzemeler, eşyalarınızın hacmine göre değişiklik göstermektedir. Planlı ve programlı hareket etmek taşınma öncesi ve sonrasında sizlere olduğunda fazla zaman kazandıracağını unutmayın.

Taşınırken gerekli malzemeler;

 1. Takım çantası
 2. Şarjlı matkap ve darbeli matkap
 3. Havalı ambalaj malzemeleri
 4. Yumuşak süngerler
 5. Sünger ve karton köşe koruyucu
 6. Temizlik malzemeleri
 7. Yuvarlak varil
 8. Streç

Taşınırken Lazım Olan Gerekli Malzemeler Nereden Alınır?

En yakın nalbur ya da yapı marketlerinden taşıma malzemelerini temin edebilirsiniz. Ayrıca normal market veya bakkallardan koli temin edebilirsiniz.

Taşınırken Ev Taşıma Firmaları Hangi Malzemeleri Kullanıyor?

Taşınırken ev taşıma firmaları birçok malzeme kullanmaktadırlar. Bu malzemelerin bazılarını kendileri temin ettiklerinden sizin edinmeniz zor olabilir.

Taşınırken ev taşıma firmalarının kullandığı malzemeler;

 1. Kraft kağıt (hassas eşyaların paketlenmesinde)
 2. Kalın havalı eşya paketleme naylonları
 3. Streç
 4. Bant
 5. Taşıma ipi
 6. Koli taşıma el arabası
 7. Kenar köşebent koruyucu
 8. Galoş
 9. Eldiven

Ev Taşıma Hizmetine Malzeme Fiyatları Dahil Mi?

Net bir cevap vermek doğru olmaz. Her ev aynı taşıma prosedürleri ile hizmetler dahil olmuyor. Örneğin; tüm eşyalar sizlerden tarafından paketlenmişse, ev taşıma nakliye bedelinde değişiklik gösterebilir. Ancak anahtar teslim taşınma dediğimiz hususta tüm eşyaların nakliye şirketi tarafından hizmete tabii olması durumunda malzeme fiyatları nakliye ücretine eklenerek hesaplanmaktadır.

Taşınırken Mutlaka Kullanılması Gereken Malzemeler

Evden eve taşımacılık işlemini aslında 5 malzeme ile yapabiliriz. Pat pat, bant, streç, takım çantası, matkap. En önemlisi tabii ki de kurumsal bir nakliyat şirketinden hizmet alıyor olmak. Bidüşüntaşın tüm stres ve taşınma yükünüzü tek tıkla alabilir. Hemen nakliye siparişi oluştur! Mutlu bir taşınma deneyimi yaşa!

Dikkat! Taşıma hizmeti almadan önce mutlaka ilgili taşıma şirketinin taşıma uygun malzemeler ile hizmet verdiğine önem gösterin. Bu önemli bir noktadır. Taşınmanızın profesyonel eller ile gerçekleştirmek istiyorsanız; https://bidusuntasin.com/fiyat-al/ tıklayarak rezervasyon oluşturabilirsiniz.

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×