Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Lazım Olan Şeyler Nelerdir? Taşınırken Gerekli Malzemeler

Ana Sayfa » Taşınırken Lazım Olan Şeyler Nelerdir? Taşınırken Gerekli Malzemeler

taşınırken lazım olan şeyler

Taşınırken lazım olan şeyler pat pat, karton koli, koli bandı, taşıma ipi ve takım çantasıdır. Ancak eşyanızın türüne göre gerekli olan malzeme de değişecektir. Bu nedenle ev taşıma için gerekli malzemeleri sizler için derledik. Yazımızın devamını okuyarak nakliye işleminde gerekli olabilecek malzemeleri öğrenebilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Taşınırken Lazım Olan Şeyler

Taşınırken lazım olan şeyler genel olarak eşyanın zarar görmemesi için gerekli olan malzemelerdir. Ev taşınırken gereli olan malzemeleri merak ediyorsanız doğru bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Taşınırken lazım olan şeyler;

 1. Koli bandı
 2. Karton koli
 3. Taşıma el arabası
 4. Havalı naylon
 5. Kraft kağıdı
 6. Takım çantası ve Matkap
 7. Köşe koruyucu
 8. Taşıma ipi
 9. Yumuşak sünger
 10. Askılı kıyafet kolisi
 11. Eldiven ve galoş

Koli Bandı

Koli bandı, eşyalarınızın taşınma işlemi için pratik bir malzemedir. Kolilerinizin paketlenmesinde önemli bir unsurdur.

Karton Koli

Karton koli, sürdürülebilir bir dünya için geri dönüştürülebilir kiralık taşıma kutularıdır. İstediğiniz adet için internet adresinden ulaşarak sipariş verebilirsiniz. Üstelik bant kullanımı gerektirmez. Dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir.

Taşıma El Arabası

Taşıma el arabası, ağır ve taşıyamayacağınız eşyaları bu araçlarla taşıyabilirsiniz. Kimi site yapılarında kimi yerlerde ise garajdan eşya taşıma işlemi gerçekleştiriliyor. Bu gibi zahmete girmek istemiyorsanız, taşıma el arabası malzemesini kullanabilirsiniz.

Havalı Naylon

Havalı naylon (pat pat), bir diğer adıyla pat pat olarak adlandırılan bu taşıma malzemesi, eşyalarınızın kırılma, çizilme oranını düşürmektedir. Birkaç eşyanızı kendi deponuzda muhafaza etmek isterseniz de havalı naylon malzemesine ihtiyacınız olabilir.

Kraft Kağıdı

Kraft kağıdı, mutfak kırılabilecek eşyalarınız için mukavemetli bir sargı malzemesidir. En önemli özelliği eşyalarınızda iz bırakmamasıdır.

Takım Çantası ve Matkap

Evinizde bulunan eşyaların montaj ve de-montaj işlemleri için sizlere takım çantası ve matkap lazım olacaktır.

Köşe Koruyucu

Eşyalarınızı taşırken köşelerinin hasar görmemesi adına sizlere köşe koruyucu lazım olacaktır.

Taşıma İpi

Eşyalarınızı rahat bir şekilde taşıyabilmeniz ve eşyalarınızı sabitleyebilmeniz için mutlaka taşıma ipi lazım olacaktır.

Yumuşak Sünger

Eşyalarınızı araca taşırken 2 eşya arasına yumuşak sünger koymanız gerekmektedir. Aksi taktirde 2 eşya birbirine zarar verecektir.

Askılı Kıyafet Kolisi

Evinizde bulunan kıyafetleri taşımak için size askılı kıyafet kolisi lazım olacaktır. Aksi taktirde kıyafetleriniz zarar görecektir.

Eldiven ve Galoş

Sürekli olarak araç ev arası git gel yapılacağından galoşa ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca ellerinizin zarar görmemesi için eldiven taşınırken lazım olacaktır.

Taşınırken Lazım Olan Gerekli Malzemeler

Taşınırken gerekli malzemeler, eşyalarınızın hacmine göre değişiklik göstermektedir. Planlı ve programlı hareket etmek taşınma öncesi ve sonrasında sizlere olduğunda fazla zaman kazandıracağını unutmayın.

Taşınırken gerekli malzemeler;

 1. Takım çantası
 2. Şarjlı matkap ve darbeli matkap
 3. Havalı ambalaj malzemeleri
 4. Yumuşak süngerler
 5. Sünger ve karton köşe koruyucu
 6. Temizlik malzemeleri
 7. Yuvarlak varil
 8. Streç

Taşınırken Lazım Olan Gerekli Malzemeler Nereden Alınır?

En yakın nalbur ya da yapı marketlerinden taşıma malzemelerini temin edebilirsiniz. Ayrıca normal market veya bakkallardan koli temin edebilirsiniz.

Taşınırken Ev Taşıma Firmaları Hangi Malzemeleri Kullanıyor?

Taşınırken ev taşıma firmaları birçok malzeme kullanmaktadırlar. Bu malzemelerin bazılarını kendileri temin ettiklerinden sizin edinmeniz zor olabilir.

Taşınırken ev taşıma firmalarının kullandığı malzemeler;

 1. Kraft kağıt (hassas eşyaların paketlenmesinde)
 2. Kalın havalı eşya paketleme naylonları
 3. Streç
 4. Bant
 5. Taşıma ipi
 6. Koli taşıma el arabası
 7. Kenar köşebent koruyucu
 8. Galoş
 9. Eldiven

Ev Taşıma Hizmetine Malzeme Fiyatları Dahil Mi?

Net bir cevap vermek doğru olmaz. Her ev aynı taşıma prosedürleri ile hizmetler dahil olmuyor. Örneğin; tüm eşyalar sizlerden tarafından paketlenmişse, ev taşıma nakliye bedelinde değişiklik gösterebilir. Ancak anahtar teslim taşınma dediğimiz hususta tüm eşyaların nakliye şirketi tarafından hizmete tabii olması durumunda malzeme fiyatları nakliye ücretine eklenerek hesaplanmaktadır.

Taşınırken Mutlaka Kullanılması Gereken Malzemeler

Evden eve taşımacılık işlemini aslında 5 malzeme ile yapabiliriz. Pat pat, bant, streç, takım çantası, matkap. En önemlisi tabii ki de kurumsal bir nakliyat şirketinden hizmet alıyor olmak. Bidüşüntaşın tüm stres ve taşınma yükünüzü tek tıkla alabilir. Hemen nakliye siparişi oluştur! Mutlu bir taşınma deneyimi yaşa!

Dikkat! Taşıma hizmeti almadan önce mutlaka ilgili taşıma şirketinin taşıma uygun malzemeler ile hizmet verdiğine önem gösterin. Bu önemli bir noktadır. Taşınmanızın profesyonel eller ile gerçekleştirmek istiyorsanız; https://bidusuntasin.com/fiyat-al/ tıklayarak rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

 • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
 • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

 • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
 • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
 • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

 • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×