Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Hangi Resmi İşlemler Yapılır?

Ana Sayfa » Taşınırken Hangi Resmi İşlemler Yapılır?

Taşınırken hangi resmi işlemler yapılır genel olarak baktığımızda bazı detaylar bulunmaktadır. Taşınma sürecinde birçok koşuşturmanın yanında bazı resmi işlemlerde gerekmekte. Taşınırken kiracı olmanız veya ev sahibi olmanız durumunda değişen bazı resmi işlemler bulunmaktadır. Taşınma durumu her bireyin hayatında en az bir kere de olsa yaşadığı bir durumdur. Özellikle ev eşyası çok olan bireylerin taşınma süreci daha zordur. Bununla birlikte yapılması gereken resmi işlemlerde uzun bir süreç alabiliyor. Taşınırken elektrik, su, doğalgaz nakli ikametgâh değişikliği yapmanız gerekli. Böylece taşındıktan sonrasında herhangi bir sorun yaşamadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Taşınma aşamasında tüm kilitleri değiştirmek, tesisatın durumunu kontrol etmek, yerleşim planı yapmak, özel ihtiyaçlarınız için özel bir kutu ayarlamak ve yardım alacağınız kişileri ayarlamanız işinize yarar. Özellikle bu alanda bilgili olan kişiler işinizi daha da kolaylaştırabilir. Taşınma sırasında evcil hayvanınız veya çocuğunuzla kimlerin ilgileneceği gibi ayarlamaları yapabilirsiniz. Böylece taşınma sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Taşınırken hangi resmi işlemler yapılır

Taşınırken Adres İkametgâh Değişikliği

Yeni bir adrese taşındığınızda ilk olarak bunu devlete bildirmeniz gerekir. Yeni taşındığınız noktaya ikametgâh alırken Nüfus Müdürlüğü üzerinden destek alabilirsiniz. Böylece yeni adresinize fatura kesimi yapılabilmektedir. Oldukça gerekli olan bu işlemle birlikte, banka gibi yerlerden de adres değişikliği yapabilirsiniz. Taşınırken resmi işlemler arasında ilk sırada bulunan bu işlem için muhtara da gidebilirsiniz. Muhtar sizlere bu noktada gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Faturalar, gazete ve dergi abonelikleri yaptığınızda yeni adresinize gelmesi için mutlaka adres bildiriminde bulunmanız gerekiyor. Adres değişikliği yapmak yasal bir zorunluluk olmaktadır. Bu nedenle taşındıktan sonra 20 gün içinde adres değişiklik bildirimi yapmalısınız. E-devlet üzerinden de online olarak değişiklik yapmanız mümkündür.

Taşınırken hangi resmi işlemler yapılır

Taşınırken Elektrik, Su, Doğalgaz Nakli

Taşınırken elektrik, su, doğalgaz nakli geciktirilmemesi gereken işlemlerden birisidir. Aynı zamanda eğer kiracıysanız veya sıfır bir eve çıkmıyorsanız sayaç takibi yapmalısınız. Sizden önce kalan kişilerin borcu tespit edilebilmektedir. Eski aboneliklerinde kapatılarak yeni aboneye geçilmesi gerekiyor. Bunun içinde doğalgaz, elektrik ve su mülkiyet belgesi, zorunlu deprem sigortası, eski aboneliği gösteren bir fatura ve iban numarasıyla başvuru yapılması gerekiyor. İnternet aboneliğiniz bulunuyorsa yine servis sağlayıcınızı arayabilir ve adresinizi belirtebilirsiniz. Tüm bu abonelik başlatma ve sildirme işlemleri için bizzat başvuru yapmanız gerekiyor.

Taşınırken hangi resmi işlemler yapılır

Taşınırken Sağlık Ocağı Değişikliği

Taşındıktan sonrasında da artık aile hekiminizin dışında kalırsınız. Bu sebeple aile hekiminizin değişikliği önerilir. Bunun için iki yol bulunuyor. Birincisi E-Nabız üzerinden aile hekiminizi değiştirmenizdir. İkinci yol ise değişiklik formunun doldurulması ve yeni kayıt sağlayacağınız sağlık ocağına vermenizdir. Dilekçe verdikten sonrasında ay başında talebinizin olduğu aile hekimliğine kaydınız tamamlanacaktır. Böylece herhangi bir sağlık sorununuzda değişiklik yapmayı beklemeden sağlık ocağına gidebilir ve sağlık hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler

Taşınırken hangi resmi işlemler yapılır bakarsak nakliye işlemleri de oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bu aşamada firmanız, nakliye konusunda sizlere profesyonel bir hizmet sağlar. Aynı şekilde taşınma sürecinizde de gerekli olan tüm resmi işlemlerin bilgisini sizlere verir. İş yerlerinde, fabrika gibi ortamlarda taşınma sürecinde birçok kişi taşınır mal yönetmenliği konusunu da merak ediyor. Bu durumda yine nakliye firmanızla iletişime geçebilirsiniz. Ardından daha detaylı bilgi almaya başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak taşınma durumu zahmetli olmakla beraber birçok resmi değişikliği beraberinde getiriyor. Taşınma aşamasında sürecin planlı şekilde ilerleyebilmesi için bazı ayarlamaların taşınma öncesinde yapılması gerekiyor. Böylece güvenlik ve konfor daha iyi bir şekilde sağlanabilecektir.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×