Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır sorusu ev taşıma sürecine girenler için oldukça önemlidir. Taşınma olayı oldukça önemli bir olaydır. Bu noktada birçok önemli eşyanızın da hem maddi hem de manevi açıdan iyi paketlenmesi gerekiyor. Olası büyük zararlara karşı olarak aracın kaza yapabilmesi, yangın gibi durumlara karşı önlem almak oldukça basittir. Eşyalarınız için uygun malzemelerin kullanımı gerekir. Aynı şekilde eşyalarınızı taşınmadan önce kendiniz paketlemeye özen gösterin.

Özellikle kıyafet, mutfak eşyaları ve diğer ufak tefek eşyaları paketleyebilirsiniz. Bunun sonucunda olarak taşımacılık firmasına beyaz eşyalarınızın paketlenmesi için daha fazla zaman tanıyabilirsiniz. Taşınma günü geldiği zaman yapılacak çok şey vardır. Burada önemli olan sakin olmak ve taşınmayı yönetebilmenizdir. Taşınacaklara tavsiyeler arasında, kaliteli taşıma malzemelerinin kullanımı vardır.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Taşınırken Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma öncesinde taşınırken kırılacak eşyalar nasıl paketlenir konusuna göz atmakta yarar var. Bir planınızın olması, eşyalarınız için bir liste yapması süreci kolaylaştıracaktır. Yapılması gereken taşınma planı ile birlikte kaliteli bir paketleme yapmaktır. Yeni eve taşınma sürecinde mutlaka manevi ve maddi anlamda değeri olan eşyalarınızın paketlenmesi gerekir. Büyük, ağır eşyalarla beraber ufak tefek yani tabak, çanak tarzı eşyalarınızı da kendiniz paketleyebilirsiniz. Taşınırken yapılması gerekenler açısından bakarsak ilk olarak paketleme malzemelerini temin etmeniz önerilir. Ardından az kullandığınız eşyalardan başlayarak paketleme yapabilirsiniz.

Ev taşıma hazırlıkları için kullanacağınız strafor malzemesi, balonlu naylonlar sıklıkla kullanılıyor. Eşyalarınızı paketlerken iyice sarmanız ve mümkünse bant ile sarmanız önerilir. Paketlemeden öncesinde eşyaların üzerinde toz ve benzeri kirlerin kalmaması için temizleyebilirsiniz. Eşyalar kırılmasın diye rahatlıkla bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Taşınmak İçin Mobilyalar Nasıl Hazırlanır?

Eşyalarınızı paketlemeden öncesinde üzerinde, aralarında artık, toz vb. kalınların olmaması için temizlemenizi öneririz. Bunun nedeni de mobilyalarda bulunan birikintilerin taşınma sürecinde mobilyaları çizebilme olasılığıdır. Hatta yeni evinizde tozu, kiri taşımamış olursunuz. Taşıma kolaylığı için mobilyalarınızın kulpları, tokmakları ve tekerleklerini çıkarmalısınız. Demonte aşamasında, bulunuyorsa kurulum kılavuzundan yardım alabilirsiniz. Mobilyalar söküldükten sonrasında çivi, vida gibi küçük parçaları muhafaza edin.

Ev içerisinde kullanılan komodin ve şifonyer gibi mobilya çekmecelerini çıkarabilirsiniz. Ardından bu çekmecelerin içerisine farklı eşyalar koyarak paketleme yapabilirsiniz. Böylece paketleme için daha fazla alan elde etmeniz mümkündür. Ek olarak ise çekmecelerin çıkarılması, ağır mobilyaların hafifletilmesidir. Böylece taşıma işlemi kolaylaşacaktır. Özenli şekilde tercih ettiğiniz şık koltuk takımları, konforlu yataklar ve modern gardırop modellerinin özelliklerini kaybetmek istemezseniz paketlemesini iyi yapmanız gerekiyor. Mobilyaları hazırlama aşamasında nakliyat firması ile görüşebilir ve hasarsız taşıma anlamında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınma sürecinde nakliyat firmalarının rolü büyüktür. Taşınma aşamasının en kritik noktası olarak taşımacı firmasının seçilmesi ve araştırılması gerekir. Bütçenize uygun firmanızı araştırırken vermiş oldukları hizmetleri de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Uzak mesafe taşımalarınızda meydana gelecek zararları önlemek için profesyonel bir nakliyat firması seçebilirsiniz. Taşımacı firmaların bazıları en ufak parçaya kadar kendileri paketler ve taşır.

Bazı firmalarda sadece taşıma işlemlerinden sorumludur. Bu aşamada nakliye işini yapacak firmayla süreç hakkında konuşabilirsiniz. Gerekirse her eşyanızı koruyarak paketlemeniz daha güvenli olacaktır. Nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmeli baktığımızda ilk olarak alanında uzman ve tecrübeli kişilerden olduğuna emin olmanız gerekir. Sonuç olarak taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır iki önemli detaya bakmamız gerekiyor. İlki nakliyat firmasının profesyonelliğidir. İkinci olarak ise kullandığınız paketleme malzemesiyle nasıl paketlediğinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×