Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Eşyaların Zarar Görmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Ana Sayfa » Taşınırken Eşyaların Zarar Görmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır sorusu ev taşıma sürecine girenler için oldukça önemlidir. Taşınma olayı oldukça önemli bir olaydır. Bu noktada birçok önemli eşyanızın da hem maddi hem de manevi açıdan iyi paketlenmesi gerekiyor. Olası büyük zararlara karşı olarak aracın kaza yapabilmesi, yangın gibi durumlara karşı önlem almak oldukça basittir. Eşyalarınız için uygun malzemelerin kullanımı gerekir. Aynı şekilde eşyalarınızı taşınmadan önce kendiniz paketlemeye özen gösterin.

Özellikle kıyafet, mutfak eşyaları ve diğer ufak tefek eşyaları paketleyebilirsiniz. Bunun sonucunda olarak taşımacılık firmasına beyaz eşyalarınızın paketlenmesi için daha fazla zaman tanıyabilirsiniz. Taşınma günü geldiği zaman yapılacak çok şey vardır. Burada önemli olan sakin olmak ve taşınmayı yönetebilmenizdir. Taşınacaklara tavsiyeler arasında, kaliteli taşıma malzemelerinin kullanımı vardır.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Taşınırken Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma öncesinde taşınırken kırılacak eşyalar nasıl paketlenir konusuna göz atmakta yarar var. Bir planınızın olması, eşyalarınız için bir liste yapması süreci kolaylaştıracaktır. Yapılması gereken taşınma planı ile birlikte kaliteli bir paketleme yapmaktır. Yeni eve taşınma sürecinde mutlaka manevi ve maddi anlamda değeri olan eşyalarınızın paketlenmesi gerekir. Büyük, ağır eşyalarla beraber ufak tefek yani tabak, çanak tarzı eşyalarınızı da kendiniz paketleyebilirsiniz. Taşınırken yapılması gerekenler açısından bakarsak ilk olarak paketleme malzemelerini temin etmeniz önerilir. Ardından az kullandığınız eşyalardan başlayarak paketleme yapabilirsiniz.

Ev taşıma hazırlıkları için kullanacağınız strafor malzemesi, balonlu naylonlar sıklıkla kullanılıyor. Eşyalarınızı paketlerken iyice sarmanız ve mümkünse bant ile sarmanız önerilir. Paketlemeden öncesinde eşyaların üzerinde toz ve benzeri kirlerin kalmaması için temizleyebilirsiniz. Eşyalar kırılmasın diye rahatlıkla bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Taşınmak İçin Mobilyalar Nasıl Hazırlanır?

Eşyalarınızı paketlemeden öncesinde üzerinde, aralarında artık, toz vb. kalınların olmaması için temizlemenizi öneririz. Bunun nedeni de mobilyalarda bulunan birikintilerin taşınma sürecinde mobilyaları çizebilme olasılığıdır. Hatta yeni evinizde tozu, kiri taşımamış olursunuz. Taşıma kolaylığı için mobilyalarınızın kulpları, tokmakları ve tekerleklerini çıkarmalısınız. Demonte aşamasında, bulunuyorsa kurulum kılavuzundan yardım alabilirsiniz. Mobilyalar söküldükten sonrasında çivi, vida gibi küçük parçaları muhafaza edin.

Ev içerisinde kullanılan komodin ve şifonyer gibi mobilya çekmecelerini çıkarabilirsiniz. Ardından bu çekmecelerin içerisine farklı eşyalar koyarak paketleme yapabilirsiniz. Böylece paketleme için daha fazla alan elde etmeniz mümkündür. Ek olarak ise çekmecelerin çıkarılması, ağır mobilyaların hafifletilmesidir. Böylece taşıma işlemi kolaylaşacaktır. Özenli şekilde tercih ettiğiniz şık koltuk takımları, konforlu yataklar ve modern gardırop modellerinin özelliklerini kaybetmek istemezseniz paketlemesini iyi yapmanız gerekiyor. Mobilyaları hazırlama aşamasında nakliyat firması ile görüşebilir ve hasarsız taşıma anlamında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınma sürecinde nakliyat firmalarının rolü büyüktür. Taşınma aşamasının en kritik noktası olarak taşımacı firmasının seçilmesi ve araştırılması gerekir. Bütçenize uygun firmanızı araştırırken vermiş oldukları hizmetleri de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Uzak mesafe taşımalarınızda meydana gelecek zararları önlemek için profesyonel bir nakliyat firması seçebilirsiniz. Taşımacı firmaların bazıları en ufak parçaya kadar kendileri paketler ve taşır.

Bazı firmalarda sadece taşıma işlemlerinden sorumludur. Bu aşamada nakliye işini yapacak firmayla süreç hakkında konuşabilirsiniz. Gerekirse her eşyanızı koruyarak paketlemeniz daha güvenli olacaktır. Nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmeli baktığımızda ilk olarak alanında uzman ve tecrübeli kişilerden olduğuna emin olmanız gerekir. Sonuç olarak taşınırken eşyaların zarar görmemesi için ne yapılmalıdır iki önemli detaya bakmamız gerekiyor. İlki nakliyat firmasının profesyonelliğidir. İkinci olarak ise kullandığınız paketleme malzemesiyle nasıl paketlediğinizdir.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×