Taşınırken Ankastre Sökülür Mü

Taşınırken en çok merak edilen konulardan biri olan “taşınırken ankastre sökülür mü” sorusuna cevap aradık. Taşınmadan önce eğer kiracı olarak eve giriş yaptıysanız; en nihayetinde kira sözleşmesinde yer alan demirbaşların ev sahibine ait olduğu belirtilmektedir.

Eğer kiracı olarak girdiğiniz evde ne var ise bunların tümü demirbaş kategorisinde yer almaktadır. Ev sahibi ve kiracı arasında uzlaşmaya göre taşınırken ankastre sökülemez. Ancak ev sahibi iseniz ankastre taşınırken sökülür. Ankastre nakliyesi için gereken özen yeni evinizde kurulumun sağlıklı bir şekilde yapılması ile eşdeğerdir.

İçerik Başlıkları

Taşınırken Ankastre Sökülür Mü?

Taşınırken ankastre sökülür mü sorusunun cevabı eğer Ankastreyi (camlı, camsız) siz satın aldıysanız taşınırken sökülürEğer ankastreyi ev sahibi satın aldıysa taşınırken sökülmez. Ankastre sökülürken paketlenip uyarı etiketleri yapıştırılır. Ankastre sökerken esnasında doğalgaz ve elektrik bağlantısına dikkat edilerek taşınmalıdır.

Taşınırken Ankastre Davlumbaz Sökülür Mü?

Taşınırken ankastre davlumbaz sökülür. Ankastrenizin davlumbaz borusu periyodik bakımlarla değiştirilmesi gerekiyor. Ancak bazı davlumbaz modelleri cam türündedir. Davlumbazın cam olması taşınmayı daha zorlu hale getirmemesi için kalın malzemeler ile paketlenmelidir.

Taşınırken Ankastre Ocak Sökülür Mü?

Evet taşınırken ankastre ocak sökülür. Ankastre ocağınız mutfak tezgahınızın üzerinde ise kolaylıkla doğalgaz bağlantısı sökülerek taşınmaya hazır hale getirilir.

Taşınırken Ankastre Fırın Sökülür Mü?

Evet taşınırken ankastre fırın sökülür. Ankastre fırın için elektrik bağlantısı ve montaj vidaları sökülerek taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Taşınılan ve Satılan Evden Ankastre Sökülür Mü?

Eğer taşınılan evde kiracı olarak giriş sağlamışsanız ankastre sökülmez. Net bilgi için ev sahibi ile kira sözleşmenizde yer alan demirbaş kategorisini gözden geçirin. Demirbaş olarak ankastre yer alıyorsa taşınma esnasında ankastreyi sökemezsiniz. Ancak demirbaş grubunda ankastre yer almıyorsa ankastreyi söküp, taşımasını gerçekleştirebilirsiniz.

Taşınırken Ankastre Nasıl Paketlenir?

Taşınırken ankastre mini balonlu naylon ile tüm kenarları kaplayacak vaziyette bant yardımıyla paketlenir. Hassas bir ankastreye sahipseniz satın aldığınız ankastre kutusu bulunuyorsa içerisinde yer alan beyaz straforlar ile tekrar kutusuna yerleştirerek paketleyebilirsiniz. 

Ankastre Nasıl Taşınır?

Ankastre, mutfak tezgahında yer açılan alandan sağ ve sol tarafta iki vida olmak üzere sökülerek taşınır. Ankastre setine bağlı doğalgaz bağlantısı sökülür. Ankastre setinin havalandırma mekanizması var ise önce streç film ve daha sonra kraft kağıt ve daha sonra balonlu ambalaj malzemesi ile paketleme işlemi gerçekleştirilir ve taşınır.

Kimi ankastre modelleri camlı olabilmekte. Bunun için taşınma esnasında camlı ankastreniz için kenar köşebent olarak ifade ettiğimiz eşya koruyucu malzeme ile paketlenmesi gerekiyor. Araç içi istifleme ile ankastrenin cam bölgesine uygun DİKKAT KIRILIR! etiketleri ile desteklenmesi sağlıklı olacaktır. 

Ankastre paketleme işlemi yapıldıktan sonra ambalaj ipi ile bağlanır. Taşıma işlemi iki personel aracılığı ile gerçekleştirilir. Kapalı kasa kamyon ya da kamyonet türündeki araçlar ile istifleme metoduyla sağlıklı bir taşınma işlemi Bidüşüntaşın evden eve nakliyat ile gerçekleştirilir. Ancak ankastre içinde ürün veya yağ olmadığından emin olun. Aksi takdirde taşınma öncesi ve sonrası dökülmesi sonucu vahim tabloyla karşılaşabilirsiniz.

Ankastre Ürünler Taşınabilir Mi?

Ankastre ürünler yukarıda bahsettiğimiz hususların dışında taşınmasında hiç bir sorun arz etmemektedir. Bidüşüntaşın nakliye ekibiyle ankastre taşıma işlemi titizlikle yapılır.

Ankastre Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  1. Tüm doğalgaz ve elektrik bağlantıları sökülmelidir.
  2. Ankastre türüne göre ambalaj malzemesi ile paketlenmelidir.
  3. Eğer hassas özelliğe sahip bir ürününüz varsa uyarı etiketleri ile ambalaj malzemesi üzerine yapıştırın.
  4. Asla kapak kısmı tarafına devrilerek taşınmamalıdır.
  5. Mevcut evinizde yer alan ankastre ölçüleri yeni evinizde uyum sağlanamayabilir. Bunun için önceden ölçüm yapabilir ya da marangoz ustasıyla sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×