Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Taşınırken Ankastre Sökülür Mü? Ankastre Nasıl Taşınır?

Ana Sayfa » Taşınırken Ankastre Sökülür Mü? Ankastre Nasıl Taşınır?

Taşınırken Ankastre Sökülür Mü

Taşınırken en çok merak edilen konulardan biri olan “taşınırken ankastre sökülür mü” sorusuna cevap aradık. Taşınmadan önce eğer kiracı olarak eve giriş yaptıysanız; en nihayetinde kira sözleşmesinde yer alan demirbaşların ev sahibine ait olduğu belirtilmektedir.

Eğer kiracı olarak girdiğiniz evde ne var ise bunların tümü demirbaş kategorisinde yer almaktadır. Ev sahibi ve kiracı arasında uzlaşmaya göre taşınırken ankastre sökülemez. Ancak ev sahibi iseniz ankastre taşınırken sökülür. Ankastre nakliyesi için gereken özen yeni evinizde kurulumun sağlıklı bir şekilde yapılması ile eşdeğerdir.

İçerik Başlıkları

Taşınırken Ankastre Sökülür Mü?

Taşınırken ankastre sökülür mü sorusunun cevabı eğer Ankastreyi (camlı, camsız) siz satın aldıysanız taşınırken sökülürEğer ankastreyi ev sahibi satın aldıysa taşınırken sökülmez. Ankastre sökülürken paketlenip uyarı etiketleri yapıştırılır. Ankastre sökerken esnasında doğalgaz ve elektrik bağlantısına dikkat edilerek taşınmalıdır.

Taşınırken Ankastre Davlumbaz Sökülür Mü?

Taşınırken ankastre davlumbaz sökülür. Ankastrenizin davlumbaz borusu periyodik bakımlarla değiştirilmesi gerekiyor. Ancak bazı davlumbaz modelleri cam türündedir. Davlumbazın cam olması taşınmayı daha zorlu hale getirmemesi için kalın malzemeler ile paketlenmelidir.

Taşınırken Ankastre Ocak Sökülür Mü?

Evet taşınırken ankastre ocak sökülür. Ankastre ocağınız mutfak tezgahınızın üzerinde ise kolaylıkla doğalgaz bağlantısı sökülerek taşınmaya hazır hale getirilir.

Taşınırken Ankastre Fırın Sökülür Mü?

Evet taşınırken ankastre fırın sökülür. Ankastre fırın için elektrik bağlantısı ve montaj vidaları sökülerek taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Taşınılan ve Satılan Evden Ankastre Sökülür Mü?

Eğer taşınılan evde kiracı olarak giriş sağlamışsanız ankastre sökülmez. Net bilgi için ev sahibi ile kira sözleşmenizde yer alan demirbaş kategorisini gözden geçirin. Demirbaş olarak ankastre yer alıyorsa taşınma esnasında ankastreyi sökemezsiniz. Ancak demirbaş grubunda ankastre yer almıyorsa ankastreyi söküp, taşımasını gerçekleştirebilirsiniz.

Taşınırken Ankastre Nasıl Paketlenir?

Taşınırken ankastre mini balonlu naylon ile tüm kenarları kaplayacak vaziyette bant yardımıyla paketlenir. Hassas bir ankastreye sahipseniz satın aldığınız ankastre kutusu bulunuyorsa içerisinde yer alan beyaz straforlar ile tekrar kutusuna yerleştirerek paketleyebilirsiniz. 

Ankastre Nasıl Taşınır?

Ankastre, mutfak tezgahında yer açılan alandan sağ ve sol tarafta iki vida olmak üzere sökülerek taşınır. Ankastre setine bağlı doğalgaz bağlantısı sökülür. Ankastre setinin havalandırma mekanizması var ise önce streç film ve daha sonra kraft kağıt ve daha sonra balonlu ambalaj malzemesi ile paketleme işlemi gerçekleştirilir ve taşınır.

Kimi ankastre modelleri camlı olabilmekte. Bunun için taşınma esnasında camlı ankastreniz için kenar köşebent olarak ifade ettiğimiz eşya koruyucu malzeme ile paketlenmesi gerekiyor. Araç içi istifleme ile ankastrenin cam bölgesine uygun DİKKAT KIRILIR! etiketleri ile desteklenmesi sağlıklı olacaktır. 

Ankastre paketleme işlemi yapıldıktan sonra ambalaj ipi ile bağlanır. Taşıma işlemi iki personel aracılığı ile gerçekleştirilir. Kapalı kasa kamyon ya da kamyonet türündeki araçlar ile istifleme metoduyla sağlıklı bir taşınma işlemi Bidüşüntaşın evden eve nakliyat ile gerçekleştirilir. Ancak ankastre içinde ürün veya yağ olmadığından emin olun. Aksi takdirde taşınma öncesi ve sonrası dökülmesi sonucu vahim tabloyla karşılaşabilirsiniz.

Ankastre Ürünler Taşınabilir Mi?

Ankastre ürünler yukarıda bahsettiğimiz hususların dışında taşınmasında hiç bir sorun arz etmemektedir. Bidüşüntaşın nakliye ekibiyle ankastre taşıma işlemi titizlikle yapılır.

Ankastre Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 1. Tüm doğalgaz ve elektrik bağlantıları sökülmelidir.
 2. Ankastre türüne göre ambalaj malzemesi ile paketlenmelidir.
 3. Eğer hassas özelliğe sahip bir ürününüz varsa uyarı etiketleri ile ambalaj malzemesi üzerine yapıştırın.
 4. Asla kapak kısmı tarafına devrilerek taşınmamalıdır.
 5. Mevcut evinizde yer alan ankastre ölçüleri yeni evinizde uyum sağlanamayabilir. Bunun için önceden ölçüm yapabilir ya da marangoz ustasıyla sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

 • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
 • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

 • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
 • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
 • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

 • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×