Evden Eve Nakliyat

Taşındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Ana Sayfa » Taşındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Taşındıktan sonra yapılması gerekenler ile taşınma sürecinizi kolay bir şekilde bitirebilirsiniz. Taşınma sonrası zamanınızın zor olması gerekmiyor. Bu nedenle zamanınızı düzenlemeniz, kafa karıştırıcı durumların üstesinden gelmeniz gerekebilir. Ambalajların açılması, temizlik gibi birçok durumu planlı ve adım adım yapmanız gerekiyor. Evden eve nakliyat aşaması sonrasında eşyalarınız evinize ulaştı. Ancak stresli kısmın büyük bir aşaması bitse de sizleri daha birçok iş bekliyor.

Yeni eve yerleştikten sonrasında ilk gününüz çoğunlukla ev yerleştirmeyle geçer. Eve yerleşim aşamasını mümkün olacak en iyi şekilde düzenlemeye başlayabilirsiniz. İlk olarak evinizi yerleştirmeden önce demonte eşyalarınızı hazırlayın. Bu aşamada nakliye firmanızdan destek alabilirsiniz. Ardından açılması gereken kutular, en önemli eşyalarınızdır. Yatak odası eşyalarınız, mutfak ve banyo eşyalarınızı çıkartarak yerleştirebilirsiniz. Bir anda tüm kutuları açmadan önce yerleştirerek kutuları açmanızı öneriyoruz.            

Taşındıktan sonra yapılması gerekenler

Yeni Evinizi Tanımaya Başlayın

Çoğu durumda yeni eviniz sizler için bilinmeyen bir bölge olacaktır. Bu sebeple evinize alışmanız, hangi eşyayı nereye koyacağınız gibi detayları göz önüne almanız gerekiyor. Süreç içerisinde taşınırken yapılması gereken resmi işlemler ve detayları unutmamanız gerekiyor. Özellikle ikametgâh değişimi yapılmamışsa mutlaka yapılmalıdır. Yeni adresinize taşınan eşyalarınızın düzenini sağlamak oldukça önemlidir. Eşyalarınızı yerleştirmeye başlarken önce yatak odası, banyo ve mutfak olarak ilerleyebilirsiniz. Kolileri odalara dağıtın ve her odaya tek tek başlayın. Aksi takdirde büyük bir karışıklıkla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eğer bir evcil hayvanla yaşıyorsanız yeni bir eve taşınma aşamasında dikkatli olmalısınız. Bu aşamada hayvanınızın iyi hissettiğinden emin olmanız gerekir. Ardından konfor bölgelerinden de beklenmedik sıçramaları sağlamanız gerekebilir. Aynı şekilde küçük çocuklarınız içinde hızlı bir şekilde konfor alanı oluşturmanız ve onları rahat ettirmeniz gerekebilir. Eğer çocuklarınız için tehlikeli noktalar varsa eşyaları yerleştirmeden öncesinde bu alanları hazırlayın. Evin tüm alanları bebekler için uygun olmalıdır. Böylece taşınma sonrasında daha rahat ve güvenli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Taşındıktan sonra yapılması gerekenler

Organize Olmayı Unutmayın

Taşındıktan sonraki aşamada organize olabilmeniz çok önemli. Eğer tek başınıza değilseniz, ev içerisindeki diğer bireylerle organize olabilirsiniz. Bu şekilde işleriniz daha hızlı şekilde bitecektir. Bir not defteri çıkartın. Sizler için önemli olan tüm işleri sırasıyla kâğıda aktarın. Hangi işlerin gün içerisinde bitmesi gerektiğini belirleyin. Hangi işlerinizin acil olmadığını belirtin. Önünüzde açık bir takvimin olması, stresli halinizin önüne geçecektir. Daha rahat ve sıkıntısız taşıma süreci geçirebilirsiniz, aynı şekilde taşınma süreciniz hızlanmış olacaktır. Taşındıktan sonra ev yerleştirme sürecinde tek başınaysanız yine acele etmeden önem sırasında göre ilerlemeniz yeterli olacaktır.

Taşındıktan sonra yapılması gerekenler

Yeni Aile Doktorunuzla Tanışın

Taşındıktan sonra ilk yapılması gereken şeylerden birisi de aile hekiminizi değiştirmenizdir. Eğer resmi olarak aile hekiminizi değiştirdiyseniz gidip tanışabilirsiniz. Çünkü senelerdir tanıdığınız aile hekiminiz artık sizinle olmayacaktır. Bu durum ilk etapta sizleri zorlayabilir. Yeni hastanelere göz atmakta sizler için olumlu bir adım olacaktır. Yeni bir ev ile birlikte mutlaka doktorunuzu görün. Aynı şekilde evcil hayvanınız varsa yakın konumdaki veterinerleri keşfedin. Hatta veterinerlerin numarasını alarak bizzat tanışın. Evinizin yakınında bulunan sağlık ocaklarını keşfettikten sonra mutlaka hastaneleri araştırın. Böylece zor durumlara karşı avantaj elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak taşınma süreci oldukça streslidir diyebiliriz. Taşındıktan sonra yapılması gerekenler ile birlikte süreci daha kolay geçirebilmeniz mümkündür. Bu sebeple sizler için önemli noktaları dikkate alabilirsiniz. Ardından taşınma sürecinize uygulamanız önemli avantajlar sağlayacaktır. Sadece sizler için değil diğer aile fertleri, çocuklar, hayvanlar veya ev arkadaşlarınız içinde kolay olabilir.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?
bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×