Kolay taşınmanın püf noktaları ile taşınma sürecinde dikkat edeceğiniz detaylarla beraber süreci zahmetsiz bir şekilde aşabilirsiniz. Yeni yaşam alanına taşınma süreci, en yorucu ve stresli faaliyetlerden birisidir. Kiralamak istediğiniz veya satın aldığınız yaşam alanları sizler için yeni bir heyecan haline gelse de tüm yaşantınızı farklı bir yere aktarabilmek kolay değildir. Ancak doğru bir planlamayla ve nakliyat firması ile beraber bu süreci kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Öncelikle planlama sürecini birkaç hafta öncesinden yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra taşınma sürecindeki mevsim koşulları da oldukça önemli bir konu olduğu için en doğru zamanı da seçmek gereklidir. Daha birçok detayla birlikte kolay taşınma püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra taşınırken lazım olan şeyler ve diğer materyallerle birlikte sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kolay taşınmanın püf noktaları

Taşınırken Ev Toplama Teknikleri

Taşınma aşamasında eşyaları toplamak, dağınıklığın önüne geçmek açısından önemlidir. Taşınırken ev toplama teknikleri ve püf noktalarına baktığımız zaman yavaş yavaş evi toplamaya başlamanızdır. Taşınma durumu, sıklıkla yapılan bir tecrübe değildir ve bu noktada eski tekniklerinizi unutmuş olabilirsiniz. Bu nedenle önerebileceğimiz detaylarla birlikte daha rahat bir taşınma süreci geçirebilirsiniz. Pratik ev toplama teknikleri ile işiniz bir nebze de olsun daha kolay olacaktır.

Eşya toplama işini son ana bırakmamanız önemli. Bu nedenle birkaç hafta öncesinden kutu toplamaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında malzeme dükkanlarından kutularınızı, köpük ve diğer içi hava dolu baloncuklu paketleme malzemelerini toplayabilirsiniz. Taşınırken ev toplama aşamasında en fazla ihtiyacınız olan eşyalar için farklı bir kutu ayırabilirsiniz. Özellikle bakım ürünleri, birkaç adet tabak çatal, uyumak için nevresim takımı, birkaç gün yetecek kıyafet gibi son ana kadar kullanmanız gereken eşyalar için kutu ayırmayı unutmayın. Bu detaylar dışında kolay taşınmanın püf noktaları ile birçok avantaj elde edilebilmektedir.

Kolay taşınmanın püf noktaları

Taşınırken Eşyalar Neye Sarılır?

Yeni eve taşınma aşamasında genellikle bant ve koli ile eşyalar paketlenmektedir. Fakat tüm eşyaların korunması için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle taşınma aşamasında farklı birkaç parça malzemeye yatırım yapmak mantıklı olur. Üstelik tüm bunlarda fiyat anlamında maliyetli değildir, kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Eşyalarınız için balonlu naylon, yatak örtüleri, kanepe, mühürlenebilir plastik torbalar, strafor, oluklu karton levhalar ve plastik kaplamalar denilebilir. Özellikle taşınırken tabaklar neye sarılır bakarsak balonlu naylon tarzı ürünler tercih edilebilmektedir.

Taşınırken kıyafetler nasıl toplanır ve neye sarılır yine baktığımızda valiz ve koliler kullanılabilir. Üstelik kırılabilme potansiyeli olan eşyalarınız içinde kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Kırışmasını istemediğiniz eşyalar için askılı koli kullanabilirsiniz. Elbiselerinizi kışlık ve yazlık olarak gruplara ayırabilir veya vakumlu poşetlere yerleştirebilirsiniz.

Kolay taşınmanın püf noktaları

Taşınırken Nasıl Organize Olunmalıdır?

Taşınma süreci yoğun bir süreç olmaktadır ve özellikle mutfak eşyası gibi hassas olan eşyaların paketlenmesi de hem zaman alıcı hem de yorucudur. Bu sebeple ilk aşamada kaliteli şekilde organize olmak gerekiyor. İlk aşamada en az kullandığınız eşyaları paketlemekle başlayın. Eşya türüne göre de özel bir paketleme yapmayı unutmayın. Ev toplama püf noktaları arasında ilk olarak fazla eşyalardan kurtulmak var. Taşıma sürecinde artık kullanmayacağınız ve gerek duymadığınız eşyaları gözden çıkartabilirsiniz. Böylece gereksiz yere birçok zahmetten kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak taşınırken eşya toplamanın püf noktaları ile kolay bir süreç geçirebilirsiniz. Özellikle planlama ve paketleme aşaması, tüm bu süreçlerde oldukça önemli bir konudur. Taşınma öncesinde eşyalarınızı bir güzel temizleyebilirsiniz. Ardından emniyetli bir hale getirdikten sonra taşıma işlemi için hazır hale getirerek yüksek fayda görmeniz mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×