Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Depreme Dayanıklı Evler Hangileridir?

Ana Sayfa » Depreme Dayanıklı Evler Hangileridir?

Depreme dayanıklı evler hangileridir sorusuna genel olarak baktığımızda kaliteli malzemeler kullanılarak, kat planına uygun olarak inşa edilen yapılardır diyebiliriz. Binaların proje aşamasının tamamen işin ehli mühendisler ve mimarlar tarafından yapılması gerekiyor. Bir evin dayanıklı hale helmesini sağlayan faktörlerle beraber birçok kişinin yaşam alanı adına tercihi olabilir. Depreme en dayanıklı evler hangileridir genel olarak sorarsak ise bu konuda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Özellikle bu durum, meydana gelen yıkıcı depremlerle beraber birçok kişinin gündeminde olan bir soru haline gelmiştir.

Ev ararken depreme dayanıklı evler günümüzde en önemli kriter haline gelmiştir. Yapıları mümkün olduğu kadar depreme dayanıklı hale getirebilmek adına denetimi yapılan, yüksek kalitede üretilen kolon ve beton kullanımı mevcuttur. Sadece bu faktör değil, daha birçok aşamada evlerin dayanıklılığı ölçülüyor.

Depreme dayanıklı evler hangileridir

Depreme Karşı Dayanıklı Ev Nasıl Anlaşılır?

Depreme karşı dayanıklı ev çeşitli incelemelerle anlaşılabiliyor. Bina yaşı, zemin durumu, kolon ve kiriş durumu genel olarak bakılması gereken özelliktir. Bunun dışında binalardaki rutubetler ve onaylanan projelerde önemlidir. Binaların deprem durumuna karşı dayanıklılık durumu, uzman ekipler tarafından yapılan incelemelerle anlaşılr. Ekip tarafından bina duvarları, bina zemini ve kolonlarında detaylı şekilde incelenme yapılmalıdır. Bu aşamada, depreme dayanıklı olan binalar, sert zemine inşa edildiğinde depreme karşı daha dirençli olabiliyor. Depreme dayanıklı ev araştırmaları özellikle deprem ülkelerinde oldukça önemli.

Depreme dayanıklı ev malzemeleri konusuna baktığımızda ise çelik yapı sistemleri öne çıkar. Bu sistemler depreme dayanıklıdır. Betorname binalar gibi herhangi bir bakım gerektirmez. Yapılan dış cephe izolasyonlarıyla çelik konstrüksiyon evlerde ihtiyaç duyulmuyor. Ancak genellikle kaliteli işçilik ve kaliteli malzemeyle yapılan binalar, depreme dayanıklı evler olmaktadır.

Depreme En Dayanıklı Yapı Türü

Genellikle çelik yapılar, depreme en dayanıklı yapı türü olmaktadır. Bu yapılar, şartlara uygun yapıldığında sadece çelik yapılar değil, betorname ve hatta ahşap evlerde dayanıklı olabilmektedir. Bunun dışında raylı evlerde depreme dayanıklı yapı türleri arasında yer alıyor. Söz konusu yapı türleri olduğu zaman deprem yönetmenliğine uygun yapıldığında avantaj sağlar. Sadece yönetmenlik değil zemin koşullarına da uygun yapılması gerekiyor. Depreme dayanıklı evler hangileridir ve evlerin özellikleri nelerdir baktığımızda birçok özelliği barındırması gerektiğinden bahsedebiliriz.

Evleri yapan mühendis ve mimarların işinin ehli olabilmesi, bu aşamada önemlidir. Bu durum bina sağlamlığı anlamında büyük bir önem taşımaktadır. Bina yapılırken malzemeden kaçmamak, yeterli miktarda kullanmakta depreme dayanıklılık aşamasında en önemli unsurlardır. Binanın kolonlarının sağlamlığı, temelinin iyi olması kritik bir öneme sahip. Binada önceden deprem yaşandıysa hasar raporu çıkarılmalı ve gerektiği takdirde sağlamlaştırmaların yapılması gerekir.

Müstakil Evler Depreme Dayanıklı mı?

En çok araştırılan konulardan birisi de müstakil evler depreme dayanıklı mı sorusudur. Son dönemde ev bakan bireylerin birçoğu depreme karşı olarak müstakil veya prefabrik evlere yönelmiştir. İçinde yaşanılan yapıların deprem anlamında güvenli olduğunu bilmek, huzurlu ve rahat bir yaşam sürmek açısından büyük önem taşıyor. Özellikle depreme dair olarak yaşanılan tecrübelere bakıldığında depreme dayanıklı müstakil evlere olan talep artıyor. Depreme dayanıklı evler arasında müstakil ve prefabrik evler, apartmanlardan daha iyidir diyebiliriz.

Hayatın önemli bir kısmını geçirdiniz evlerin, depreme dayanıklılık açısından yeterliliği hayati açıdan önemlidir. Bu tarz tehlikeli olan ve önlemez afet olumsuzluklarına karşı daha bilinçli olmanız gerekir. Hayatınızın önemli bir kısmını kapsayan bu durum için bazı özellikleri çok iyi bilmeniz gerekiyor. Profesyonel mimarlar ve diğer bireyler tarafından hazırlanan depreme dayanıklı ev projesi ve yapılarıyla birlikte güvenle yaşamanız mümkündür.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×