Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Büyük Şehirden Küçük Şehre Taşınmak

Ana Sayfa » Büyük Şehirden Küçük Şehre Taşınmak

Büyük şehirden küçük şehre taşınmak özellikle kalabalık ve yoğun şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. Bunun dışında yeni iş fırsatları bulanlar, eğitim için gelenlerde taşınabiliyor. Büyük şehirden küçük şehre taşınma durumuna baktığımızda hem avantaj hem de dezavantajları vardır diyebiliriz. Yeni başlangıçlar yapabilmek güzeldir ancak uzun süre yaşam sürdüğünüz ortamdan yepyeni bir şehre alışmak zor bir durumdur.

Büyük şehirden küçük şehre taşınmaya karar verdiyseniz bu noktada profesyonel nakliyat hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Taşınma sürecinin başından son aşamasına kadar profesyonel bir şekilde nakliyat hizmeti almak için firmalarla danışabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Büyük şehirden küçük şehre taşınmak

Büyük Şehirle Küçük Şehir Arasındaki Farklar

Genel olarak büyük şehirle küçük şehir arasındaki farklar oldukça fazladır. Küçük şehirlerle büyük şehirlerin her ikisi de konuma göre çeşitli avantajlara sahiplerdir. Küçük şehirler daha basit bir yaşam sunar. Büyük şehirlerde ise topluluk daha fazladır ve kargaşa hakimdir. Bu şehirler arasındaki benzerlikler her ikisinin de iyi yollara sahip olması, elektrik ve su olanakların olabilmesidir. Tüm bu olanaklar hem küçük hem de büyük şehirleri kırsal alanlardan ayırmaktadır. Başka şehirde yaşamanın zorlukları durumuna baktığımızda özellikle büyük şehirlere gidenlerde daha sık görülmektedir. Ancak küçük şehirlere taşınan kişiler daha kolay ve hızlı adapte olabilmektedir.

Küçük ve büyük şehirler arasındaki temel farklara baktığımızda ilk olarak maliyet açısından farklılıklar olabilmektedir. Özellikle emlak sektörü, küçük şehirlere kıyasla büyük şehirlerde daha fazladır. Parklar, eğlence mekanları, müzeler ve toplu taşıma sistemleri büyük şehirlerde daha fazladır. Büyük şehirden küçük şehre taşınmak ise bu aşamada bireylerin zorluk yaşamasında ve kısıtlanmış hissetmesine neden olabilir.

Küçük Şehirde Yaşamanın Avantajları

Büyük şehirleri sevenlerin en fazla savunduğu şeylerden birisi aktivitesinin bol olması. Eğitim seminerleri, geniş bir alışveriş imkanının bulunması, çeşitli sosyal aktiviteler denilebilmektedir. Ancak küçük şehirde yaşamanın avantajları açısından baktığımız zaman her yere yakın olması gibi ayrıcalıklar vardır. Küçük şehirlerde yaşam daha doludur, stressiz ve huzurludur. Böylece daha verimli bir yaşam sürülebilmektedir. Daha temiz hava, sessizlik, daha az trafik gibi birçok neden avantajlar arasındadır.

Küçük şehirde yaşamanın dezavantajları ise hayatın yavaş akmasıdır. Büyük şehirlere göre daha az streslidir. Aynı zamanda büyük şehirlere göre daha az tehlike barındırıyor. Tüm bu faktörler birçok kişi avantaj olabilmektedir. Ancak hayatın yavaş akması ve daha az aktivite içermesi, bireylere sıkıcı gelebilir. Genel olarak küçük şehirlerin ve büyük şehirlerin avantajları bireylere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Büyük Şehirde Yaşamanın Avantajları

Büyük şehirde yaşamanın avantajları ve faylarını özetlediğimizde en belirgin farklılık çeşitliliğin çok olmasıdır. İş ve ekonomik anlamda çok fazla fırsat sağlaması en önemli avantajlardır. Bunun dışında eğitim olanakları, hastane, tapu ve vergi dairesi gibi kamu kuruluşlarına ulaşma imkanının kolay olması. Daha birçok avantajla beraber büyük şehirler, daha fazla insanı içerisinde barındırıyor. Genel olarak büyük şehirlerde iş ile yaşam avantajlarının kırsal kesime göre bol olması, sürekli göç almasına sebep olmaktadır. Bu nedenle zaman içerisinde birçok sıkıntıyı beraberinde getirmektedir.

Sonuç olarak büyük şehirden küçük şehre taşınmak tüm taşınma süreçleri gibi streslidir. Bu aşamada profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşmanız önerilir. Böylece şehirlerarası taşınma aşamasını daha kolay bir şekilde geçirebilirsiniz. Nakliyat firmaları, sektörde vermiş olduğu hizmetlerle edindiği tecrübeyi büyük bir profesyonellikle sağlamaktadır. Bu sebeple büyük şehirden küçük şehre veya küçük şehirden büyük şehre fark etmeden rahatlıkla nakliyat hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×