Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Askılı Koli Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Askılı Koli Nasıl Yapılır?

Askılı koli nasıl yapılır bakarsak, taşınma aşamasında sıklıkla kullanılan bir materyal olarak yapımı basittir diyebiliriz. Elbise ve diğer giyim eşyalarını paketlemek için kullanılan bu koliler, kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda çalışma alanlarını da genişleten bir koli çeşididir. Tercihe bağlı olarak hazır şekilde tercih edilebilecek bu kolilerin yapımı da kolay olmaktadır. Bu sebeple evde birkaç malzemeyle askılı koli yapabilirsiniz.

Genel olarak askılı koliler, taşınma sürecinde kıyafetlerin taşınmasını ve korunmasını sağlamak amacıyla üretilmektedir. Tekstil, nakliye ve tuhafiye tarzı alanlarda kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak depolama amacıyla da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askılı elbise kolisi satış aşamasında askı aparatıyla sunuluyor. Bu aparatlar koli ebatlarıyla uygundur. Kıyafetlerin taşınma sürecinde de kırışmaması adına dizayn edilmiştir. Sabitleme işlemiyle askılar hareket etmez. Bu nedenle herhangi bir deformasyon durumu meydana gelmemektedir.

Askılı koli nasıl yapılır

Taşınırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Nakliyat sürecinde en önemli konulardan birisi, taşınırken kıyafetler nasıl toplanır konusudur. Bu aşamada kıyafetlerinizi nasıl muhafaza ettiğiniz önemlidir. Bu nedenle üretilen askılı koli ürünleri, kırışmasını istemediğiniz, formunu bozmasını istemediğiniz kıyafetler için kullanılabilmektedir. Bunun dışında vakumlu torbalar gibi ürünler normal kıyafetlerinizi toplamanız ve muhafaza etmeniz açısından avantaj sağlar. Bu tarz ürünler ufak darbelere karşı korumayı destekler. Askı aparatıyla kıyafetlerin ütüsü bozulmamaktadır. Genel olarak askılı koli kullanımı, taşınma sürecinde önerilmektedir.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Yapmak İçin Malzemeler

Askılı koli yapmak için öncelikle askılarınızın boyutuna uygun büyüklükte koli tercihi yapmanız gerekiyor. Malzeme olarak mukavva ile üretilen koliler tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan askıları asacağınız aparattır. Bunun için askılarınızı taşıyacak sopa tarzı bir malzeme kullanabilirsiniz. Kartonun katlama yerinin bir tık altından sopanıza veya aparatınıza uygun bir delik açabilirsiniz. Kolinizin geniş ve uzun olması, elbise muhafazası aşamasında avantaj sağlar. Bu nedenle askılı koli nasıl yapılır bakarsak uygun boyutlarda sağlam bir koli, askı ve askılarınızı asabileceğiniz bir aparat, sopa vs. yeterli olabilmektedir. Eğer uğraşmak istemiyorsanız hazır askılı koli satın alabilir veya kıyafet taşıma poşeti tercihi yapabilirsiniz.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Avantajları

Askılı koliler yani elbise taşıma kolisi tüm kıyafetlerinizin, takım elbiselerinizin taşınma sürecinde zarar görmesinin önüne geçer. Sadece taşınmalarda değil hem kışlık hem de yazlık ayrımlarında kolay şekilde zarar vermeden kaldırmanızı sağlar. Hazır olarak satılan askılı koliler içerisinde aparatlar vardır. Ancak evde kendiniz yapmak istediğinizde benzer materyalleri kullanabilirsiniz.

Askılı elbise kolileri birçok alanda kullanılabilmektedir. Genellikle tekstil sektöründe görülen bu koliler kıyafetlerin formunu bozmadan taşımak için birebirdir. Sadece kırışmasını önlemez. Aynı zamanda tozdan, nemden ve kötü kokulardan da koruma sağlar.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Nasıl Kullanılır?

Askılı kolilerin kullanımı oldukça basittir. Hazır olarak satın alındığında katlanabilir özellikte olan çeşitleri mevcut olabilmektedir. Sevkiyat dışında depolama amacıyla da uygun olan askılı koliler, uzun süreli koruma sağlayacaktır. Depo kokusu, nem tarzı durumlardan koruyan bu koliler sayesinde hem kötü ve karışık görüntünün önüne geçilmektedir. Hem de kullanmadığınız ve zarar görmesini istemediğiniz kıyafetlerin muhafazasında avantaj sağlar. Askılı koli nasıl kullanılır bakarsak tek yapılması gereken kolileri kullanılabilir duruma getirmeniz gerekmektedir. Ardından askılarınıza yerleştirdiğiniz kıyafetlerle koli içerisine düzebilirsiniz. Askıyı içerisinde yer alan aparata yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Askılı koli nasıl bağlanır bakarsak yine kapağını kapatmanız yeterlidir. Normal koli bantlarmış gibi bantlama işlemini yapabilirsiniz. Eğer ip ile bağlayacaksanız. Kolinin her tarafından ipi birkaç kere geçirmeniz ve düğümlemeniz önerilir. En sağlıklı muhafaza yöntemi için bantlardan yardım alabilirsiniz. Böylece nakliyat veya depolama sürecinde önemli avantajlar sağlanacaktır.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×