Askılı koli nasıl yapılır bakarsak, taşınma aşamasında sıklıkla kullanılan bir materyal olarak yapımı basittir diyebiliriz. Elbise ve diğer giyim eşyalarını paketlemek için kullanılan bu koliler, kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda çalışma alanlarını da genişleten bir koli çeşididir. Tercihe bağlı olarak hazır şekilde tercih edilebilecek bu kolilerin yapımı da kolay olmaktadır. Bu sebeple evde birkaç malzemeyle askılı koli yapabilirsiniz.

Genel olarak askılı koliler, taşınma sürecinde kıyafetlerin taşınmasını ve korunmasını sağlamak amacıyla üretilmektedir. Tekstil, nakliye ve tuhafiye tarzı alanlarda kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak depolama amacıyla da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askılı elbise kolisi satış aşamasında askı aparatıyla sunuluyor. Bu aparatlar koli ebatlarıyla uygundur. Kıyafetlerin taşınma sürecinde de kırışmaması adına dizayn edilmiştir. Sabitleme işlemiyle askılar hareket etmez. Bu nedenle herhangi bir deformasyon durumu meydana gelmemektedir.

Askılı koli nasıl yapılır

Taşınırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Nakliyat sürecinde en önemli konulardan birisi, taşınırken kıyafetler nasıl toplanır konusudur. Bu aşamada kıyafetlerinizi nasıl muhafaza ettiğiniz önemlidir. Bu nedenle üretilen askılı koli ürünleri, kırışmasını istemediğiniz, formunu bozmasını istemediğiniz kıyafetler için kullanılabilmektedir. Bunun dışında vakumlu torbalar gibi ürünler normal kıyafetlerinizi toplamanız ve muhafaza etmeniz açısından avantaj sağlar. Bu tarz ürünler ufak darbelere karşı korumayı destekler. Askı aparatıyla kıyafetlerin ütüsü bozulmamaktadır. Genel olarak askılı koli kullanımı, taşınma sürecinde önerilmektedir.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Yapmak İçin Malzemeler

Askılı koli yapmak için öncelikle askılarınızın boyutuna uygun büyüklükte koli tercihi yapmanız gerekiyor. Malzeme olarak mukavva ile üretilen koliler tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan askıları asacağınız aparattır. Bunun için askılarınızı taşıyacak sopa tarzı bir malzeme kullanabilirsiniz. Kartonun katlama yerinin bir tık altından sopanıza veya aparatınıza uygun bir delik açabilirsiniz. Kolinizin geniş ve uzun olması, elbise muhafazası aşamasında avantaj sağlar. Bu nedenle askılı koli nasıl yapılır bakarsak uygun boyutlarda sağlam bir koli, askı ve askılarınızı asabileceğiniz bir aparat, sopa vs. yeterli olabilmektedir. Eğer uğraşmak istemiyorsanız hazır askılı koli satın alabilir veya kıyafet taşıma poşeti tercihi yapabilirsiniz.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Avantajları

Askılı koliler yani elbise taşıma kolisi tüm kıyafetlerinizin, takım elbiselerinizin taşınma sürecinde zarar görmesinin önüne geçer. Sadece taşınmalarda değil hem kışlık hem de yazlık ayrımlarında kolay şekilde zarar vermeden kaldırmanızı sağlar. Hazır olarak satılan askılı koliler içerisinde aparatlar vardır. Ancak evde kendiniz yapmak istediğinizde benzer materyalleri kullanabilirsiniz.

Askılı elbise kolileri birçok alanda kullanılabilmektedir. Genellikle tekstil sektöründe görülen bu koliler kıyafetlerin formunu bozmadan taşımak için birebirdir. Sadece kırışmasını önlemez. Aynı zamanda tozdan, nemden ve kötü kokulardan da koruma sağlar.

Askılı koli nasıl yapılır

Askılı Koli Nasıl Kullanılır?

Askılı kolilerin kullanımı oldukça basittir. Hazır olarak satın alındığında katlanabilir özellikte olan çeşitleri mevcut olabilmektedir. Sevkiyat dışında depolama amacıyla da uygun olan askılı koliler, uzun süreli koruma sağlayacaktır. Depo kokusu, nem tarzı durumlardan koruyan bu koliler sayesinde hem kötü ve karışık görüntünün önüne geçilmektedir. Hem de kullanmadığınız ve zarar görmesini istemediğiniz kıyafetlerin muhafazasında avantaj sağlar. Askılı koli nasıl kullanılır bakarsak tek yapılması gereken kolileri kullanılabilir duruma getirmeniz gerekmektedir. Ardından askılarınıza yerleştirdiğiniz kıyafetlerle koli içerisine düzebilirsiniz. Askıyı içerisinde yer alan aparata yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Askılı koli nasıl bağlanır bakarsak yine kapağını kapatmanız yeterlidir. Normal koli bantlarmış gibi bantlama işlemini yapabilirsiniz. Eğer ip ile bağlayacaksanız. Kolinin her tarafından ipi birkaç kere geçirmeniz ve düğümlemeniz önerilir. En sağlıklı muhafaza yöntemi için bantlardan yardım alabilirsiniz. Böylece nakliyat veya depolama sürecinde önemli avantajlar sağlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×