Asansörlü taşıma hizmetinin avantajları ve faydalarına baktığımızda oldukça popüler ve pratik olduğunu görürüz. Özellikle inşaat alanında gördüğümüz gelişmelerle birlikte yüksek katlı binalar inşa ediliyor. Ancak bu yerlere taşınmakta bir o kadar zorlaşmış durumda. Dar merdiven yapısı, küçük koridorlarda bu alanlarda eşya taşımayı imkânsız hale getirmektedir. Bu tarz durumlarda teknolojiden faydalanan nakliyatçılarda asansörlü taşımacılık hizmeti sağlamaktadır. Asansörlü mekanizmaya sahip olan bu sistemle birlikte kat sayısı fark etmeden taşımacılık mümkündür.

Asansörlü sistemler, bina dışına yapılan sistem montajıyla üzerine bırakılan eşyayı üst katlara kolay bir şekilde taşıyor. Aynı şekilde üst kattan gelen eşyalarda daha kolay bir şekilde indirilmektedir. İş gücünden ve zamandan kazandıran bu sistem, eşyalara zarar gelmemesi açısından da oldukça pratiktir. Taşınma sürecinin en stresli kısımlarından biri eşyaların taşınma sürecinde zarar görme korkusu olmaktadır. Maddi açıdan değerli olan beyaz eşyalar oldukça hassastır. En ufak çarpma ve devrilme tarzı durumu, istenmemektedir. Asansörlü taşıma avantajları açısından baktığımızda tüm bu olumsuzluklara karşı geliştirildiği görülmektedir.

Asansörlü taşıma hizmetinin avantajları

Neden Asansörlü Taşıma Tercih Edilir?

Ankara, İzmir, İstanbul asansörlü taşımacılık sistemleri çok kısa bir süre içerisinde tüm ülkeye yayılmıştır. Bu noktada süreci kolay bir şekilde tamamlayan bu sistem her türlü taşımacılık işinde kolaylık sağlıyor. En yüksek katlarda olsanız bile uygun araçlarla sürekli hizmet alabilmeniz mümkündür. Asansörlü taşıma işlemleri, yapılaşmanın en fazla artış gösterdiği şehirlerde sıklıkla görülmektedir. Aynı şekilde Bursa, Muğla, Bodrum şehirlerinde de sıklıkla görülmektedir.

Neden asansörlü taşıma tercih edilir genel olarak baktığımızda bu sistemin birçok avantajının olduğunu görüyoruz. Bu sistemlerde eşyalar için herhangi bir temas alanı bulunmamaktadır. Bu nedenle çizik veya zarar oluşmamaktadır. En yüksek katlarda otursanız da eşya boyutuna uygun araçlarla daima hizmet alınabiliyor. Güvenli bir yöntem olsa da havalı naylon, köpük ve kolilerle eşyalarınızı sağlam bir şekilde taşıyabilirsiniz. Böylece eşyalarınızın hasar almasının önüne tamamen geçebilirsiniz.

Asansörlü Taşımacılık Fiyatları

Asansörlü taşımacılık fiyatları belirlenirken çeşitli kriterler göz önüne alınmaktadır. Bu noktada eşyaların fazlalığı, mesafe ve kat sayısı esas alınabilmektedir. Temelde bunlar, nakliyat fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardır. Fiyatların belirlenmesinde nakliyat için gereken eleman sayısı da vardır. Bunun dışında ek hizmetler, kullanılacak ambalajlama malzemeleri olabiliyor. Bu noktada detaylı bir fiyat bilgisi alabilmek için mutlaka nakliyeci firmanızla iletişime geçmeniz, gerekli bilgilerle beraber bir cevap alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Genel olarak asansörlü taşıma hizmetleri diğer taşıma yöntemlerine göre daha avantajlıdır. Aynı zamanda istenmeyen maddi hasarlardan korur. Asansörlü nakliyatlarda kat sayısının yüksekliği oldukça önemli bir konudur. Eğer daireniz daha düşük katlardaysa bu noktada nakliyat fiyatları daha düşük olabilir. Tüm bu fiyatlamalar tamamen nakliyat firmasıyla alakalı bir konu olmaktadır. Fiyat almadan önce eşyalarınızın miktarı ve eşya büyüklüğü gibi detayları belirtmeniz gerekiyor.

Asansörlü Nakliyat Nasıl Yapılır?

Yüksek katlı binalar veya merdivenleri, giriş kısmı eşya taşımaya uygun olmayan evlerde en uygun yöntem asansörlü nakliyatlardır. Eğer evinizde asansör bulunmuyorsa bu noktada eşyalarınızın iyiliği için asansörlü nakliyat tercih edilmektedir. Asansörlü nakliyat yapmadan öncesinde firmanızla tanışmanız ve nakliyatın gerçekleşeceği bölgeye göz atılması gerekiyor. Bunun sonucunda asansörlü nakliyat hizmetinin nasıl yapılacağı planlanabilmektedir. Asansörlü taşıma hizmetinin avantajları ve faydaları oldukça fazladır. Bu faydalardan daha iyi şekilde yararlanmak içinde mutlaka alanında uzman firmalarla çalışılması gerekiyor. Sonuç olarak asansörlü taşıma hizmetleri hem eşyalarınız açısından hem de sizler açısından oldukça avantajlıdır diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×