Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

Arşiv Odaları Nasıl Korunur?

Ana Sayfa » Arşiv Odaları Nasıl Korunur?

Arşiv odaları nasıl korunur ve arşivler nasıl depolanır sorusu özellikle firmalar tarafından araştırılıyor. Arşiv odaları içerisinde resmî belgeler, klasörler ve evrak tarzı belgeler olur. Özel kurumlar ve kamu kurumları açısından kurulan bu odalar, depolama hizmetleriyle de sunulabilmektedir. Günümüzde tüm dünyada görüldüğü gibi ülkemizde de arşivcilik büyük bir öneme sahiptir. Tüm bu çalışmalar hassasiyet gerektirir ve söz konusu arşiv depolamayla işin hassasiyeti artar. Arşiv belge depolama ihtiyaçları, günümüzde birçok kurum, şirket veya kişinin temel ihtiyacı olmuştur.

Şirketler, kurumsal firmalar, devlet kurumları, hastaneler, noterler, hukuk firmaları, yatırım kurumları ve müşavirliklerde belirli süreçlerde bazı evrak ve belgeleri saklaması gerekiyor. Kurumların da kendi bünyesinde arşiv alanını oluşturabilmesi her zaman mümkün olmaz. Faaliyet dönemi boyunca saklanması istenen belge miktarı artış gösterdikçe yeni arşiv alanlarını oluşturmak daha da zorlaşıyor.

Arşiv Odalarını Koruma Standartları

Arşiv odası standartları ve gereksinimleri genel olarak aynıdır. Bu alanlarda havalandırma kanallarının olması, yangına dayanıklılık sınırına sahip olması, su çıkışlarının olmaması gibi etkenleri vardır. Bu arşivler uyarlanmış veya özel bir binada tasarlanırken duvarlar, zeminler ve iç donanım kaplama malzemelerine dikkat edilir. Bu malzemelerin kaynağı fark etmez. Toz toplamamalıdır ve aynı zamanda agresif kimyasalları salmaması gerekiyor.

Arşiv odası nasıl olmalı bakarsak, arşivler hem yapay hem de doğal havalandırmaya sahip olmalıdır. Klima sistemleri ise hava sirkülasyonu sağlamalıdır. Bu tarz detaylarla birlikte arşiv odaları hazırlanır. Aynı şekilde arşiv depolama hizmetlerinde de bu tarz birçok detaya dikkat edilebilmektedir.

Arşiv Depolamanın Sağladığı Avantajlar

Alanında tecrübeli ve uzman personellerle arşiv depolamanın sağladığı faydalar oldukça fazladır. Arşivlerin ilgili alanlarda muhafaza edilmesi, sizlere daha güvenli depolama alanı sağlar. Arşiv belgelerinizin depolanması adına hazırlanan bu odalar, hasarsız bir koruma sağlar. Her türlü evrak içeriğinizi arşiv depo hizmetleriyle saklayabilirsiniz. Bu yöntemle dağınıklıktan kurtulursunuz. Özellikle kanunen saklanması gereken belgeleri özel güvenlikli yerlerde koruyabilmeniz mantıklıdır. Bu tarz bir durumda kötü niyetli davranışlara karşı önlem alabilirsiniz.

Arşiv Depolama Hizmeti

Arşiv odası depolama hizmetleri için özel olarak hazırlanmışlardır. Bu tarz hizmetler son derece incelik ister. Aynı zamanda belli deneyim ve uzmanlığı da beraberinde getiriyor. Arşiv alanlarının depolanması hizmetlerinden yardım alarak binanızda bulunan arşiv bölümlerini farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilmenin avantajına sahip olursunuz. Tüm bunların yanında binalarda arşiv depo yerleri bulunmuyorsa, depolama hizmetlerinin avantajlarını kullanabilirsiniz. Bu alanlarda arşivleme nasıl yapılır bakarsak, yine firmaların isteği doğrultusunda depolama yapmak mümkündür.

Arşiv depolama hizmetleri, belirli gün bazında alınabilir. Aynı şekilde senelik olarak da almak mümkündür. Hizmet alanında ve sözleşme içeriğinde kiralama gün bedeli belirtilmektedir. Tüm bu faktörlerle birlikte belgeleriniz adına en iyi depolama hizmetlerini almanız mümkündür.

Neden Arşiv Depolama Gerekiyor?

Arşivleme işlemi, firmaların, birey veya kurumların faaliyetleri sürecinde elde ettiği belge ve bilgileri belli planlar doğrultusunda muhafaza etmesidir. Arşiv depolama, bireylerin önemli bir çözüm ortağıdır. Bu sebeple belgelerinizi, sigorta kapsamında özel kilitli oda depolar içerisinde muhafaza etmeye başlayabilirsiniz. Arşiv depolama tesisleri, kamera sistemleriyle izlenir ve her türlü belgeyi depolamak mümkündür.

Sonuç olarak depolama hizmetlerinde arşiv odaları nasıl korunur bakarsak, diğer depolama hizmetlerine göre daha dikkatli olunmaktadır. Bu hizmetle beraber değerli olan evraklarınızı çöpe atmak zorunda kalmazsınız. Şirket geçmişinizle birlikte tüm diğer detayları kolay şekilde saklayabilirsiniz. Bunun dışında arşiv odalarınızı belirli kriterler halinde kendiniz kurabilirsiniz. Ancak arşiv depolama hizmetlerinden yararlanmak, diğer yöntemlere göre daha önemli avantajlar sağlar.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×