Bidüşüntaşın logo
Evden Eve Nakliyat

İstanbul Finans Merkezi Nedir?

Ana Sayfa » İstanbul Finans Merkezi Nedir?

İstanbul Finans Merkezi Nedir?

İstanbul finans merkezi nedir?

Proje Adıİstanbul Finans Merkezi
İlgili KurumlarÇevre ve Şehircilik Bakanlığı*
İstanbul Büyükşehir Belediyesi*
Ataşehir Belediyesi*
Ümraniye Belediyesi*
Proje Alan Büyüklüğü1.700.000 m² *
Proje TürüTicaret
Rezidans
Tanımlanabilen Bütçe4.5 milyar TL.*
MüellifGensler*
HOK*
Özgüven Mimarlık*
İnşaat ŞirketiAğaoğlu Şirketler Grubu*
Arup (Mühendislik Hizmeti)*
Proje Modeli
Güncel Durumİstanbul Finans Merkezi projesi yarım kalan inşaatıyla beraber Cumhurbaşkanlığına devredildi. *
KonumAtaşehir ve Ümraniye
Kamuya Açıklanma TarihiOcak 2008 *
Proje Alanının Çizildiği KaynakAtaşehir Belediyesi Kent Rehberi uygulaması.

İstanbul Finans Merkezi Zaman Çizelgesi

Ocak 2008

Merkez Bankası’nı İstanbul’a taşıma tartışması yeniden başladı. *
Ataşehir’de kurulacağı söylenen finans merkezi için hazırlanan imar planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisince onaylandı.

Nisan 2008

Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki konut ve ticari imarlı arsa ihalesinde en yüksek teklifi, 338 milyon YTL ile Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi verdi. 

Ocak 2009

Ümraniye Belediyesi meclisinin aldığı ve Kadıköy Belediyesi’ne bildirmediği bir karar ile finans merkezi yapılacak alan Ümraniye sınırlarına katıldı.

Ocak 2011

Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın Ataşehir’deki Emlak GYO’nun arazisine kurulacak merkeze taşınacağı kesinleşti.

Mart 2012

Ataşehir’de Finans Merkezi’inin yapılacağı arazi Ataşehir Belediyesi sınırlarının dışına çıkarılıp Ümraniye’ye bağlandı. 

Eylül 2013

İstanbul Finans Merkezi’nin inşaatı için geri sayım başladı.

Eylül 2014

TOKİ, İstanbul Finans Merkezi’nde inşa ettireceği Sermaye Piyasası Kurulu hizmet binası işini ihaleye çıkardı. Finans Merkezi SPK hizmet binası ihalesi 14 Ekim 2014 Salı günü yapılacak.

Haziran 2015

İstanbul Finans Merkezi dahilinde bulunan 3391 numaralı adanın güney bölgesinde yer alan bir kısım alanın “Park Alanı ve Resmi Kurum Alanı”na dönüştürülmesini kapsayan “Uygulama İmar Planı Değişikliği” Çevre ve Şehircilik Bakanlık tarafından askıya çıkarıldı. 

Mart 2016

Avan projeleri tamamlanan projede Merkez Bankası’nın yanı sıra Ziraat, Halk, Vakıflar bankaları ile BDDK ve SPK gibi kamu kurumları için inşa edilecek binalara ilk kazmanın nisanda vurulacağı öğrenildi.

Mart 2018

İstanbul’a taşınması gündemde olan Merkez Bankası’nın Ümraniye’de yapımı süren Uluslararası Finans Merkezi’nde inşa edilecek binası için 13 Mart’ta danışmanlık ihalesi düzenlenecek.

Eylül 2018

Gyoder Başkanı Feyzullah Yetgin İstanbul Finans Merkezi’nin 2020’de biteceğini belirtti.

Eylül 2019

Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Finans Merkezi’nin yapımını üstlenen Ağaoğlu, YDA ve İntaş şirketlerine yaptıkları tüm işlerin paralarını ödeyerek devreden çıkardı. Ağaoğlu ve diğer inşaat şirketlerinin zararını karşılamak üzere devreye sokulan Türkiye Varlık Fonu bu üç şirkete 1.6 milyar liralık ödeme yaptı.

Ekim 2019

İstanbul Finans Merkezi projesi yarım kalan inşaatıyla beraber Cumhurbaşkanlığına devredildi. Proje için Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi altında İstanbul Finans Merkezi Daire Başkanlığı kuruldu.

İstanbul Finans Merkezi ile Türkiye’nin önemli noktalarından biri haline gelecektir. Dolayısıyla finans merkezinin üssü olacak nitelikte tasarlanmış olan bu yapının ne zaman biteceği merak konusu haline geldi. Süreç ile ilgili çalışmalar devam ederken, İstanbul Anadolu yakasının en gözde lokasyonu olacaktır. Bununla birlikte yoğun 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanan mega projenin sonuna doğru gelindiğini gözlemlemekteyiz.

Bidüşüntaşın Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma ve Eşya Depolamanın En Pratik Hali
Yusuf Arslan
Yusuf Arslan@arslanyusuf
Read More
@bidusuntasin ile taşıma işlemimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Bidüşüntaşın eşya depolama ve anahtar teslim nakliye hizmeti için teşekkür ederim.
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz@mehmety034
Read More
Eşya depolama fiyatları ile rakipsiz bir firmasınız. Emeğiniz ve iş disiplininiz harika! @bidusuntasin ekibine teşekkür ederiz.
Duygu Çelik
Duygu Çelik@duygucelik
Read More
İstanbul'dan İzmir'e ev eşyalarımı taşıyan Bidüşüntaşın şirketine sonsuz teşekkürler. @bidusuntasin
Previous
Next
Diğer Blog İçeriklerimiz
30 dakika veya 30 gün

Taşınma siparişinizi 30 gün öncesine kadar önceden planlayın veya talep edin, 30 dakika kadar kısa bir sürede varalım.

Sabit fiyat garantisi

Rezervasyon sırasında gördüğün fiyatın, ek veya hatalı bir talebin olmadığı sürece değişmeyeceğinden emin olabilirsin.

Eşyalarınızı koruyoruz

Her bir taşınmanız, eşyalarınız elimize geçtiği andan itibaren binlerce liralık bir sigorta poliçesi ile desteklenmektedir.

Her şeyi yüklüyor, taşıyor ve teslim ediyoruz!
Müşterilerimiz bizim hakkımızda ne diyor?

COVID-19’a yönelik almış olduğumuz önlemler nelerdir ?

Bidüşüntaşın olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk günden bu yana, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkili mercileri dikkatle takip ediyor, öneri ve direktifleri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyor, bütün süreçlerimizi güncel duyurular ve gelişmeler doğrultusunda yeniden değerlendiriyoruz.

Bu dönemde önceliğimiz; siz değerli müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın güvenliğini, sağlığını en üst düzeyde koruyacak önlemleri alarak, Ülkemizin taşıma, depolama hizmetleri ihtiyacını kesintisiz sağlamak için iş akışımızın devamlılığını sağlamaktır. Zira hizmetlerimizin aksaksız sürdürülmesi, her türlü sorunla mücadelenin temel girdisi olan hizmetin, yurdun her köşesine kesintisiz ulaştırılması bakımından büyük önem taşıyor. Ülkemizin lojistik ihtiyacının karşılanmasında stratejik öneme sahip şirketi olarak, hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamayı ulusal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla çalışma düzenimiz ve operasyonlarımızı da bu amaca yönelik olarak sürekli güncelliyoruz.

Bidüşüntaşın ekibi olarak her zaman insan sağlığını öncelikli tutuyoruz. Bidüşüntaşın ekibi ile size sektöründe en iyi taşıma ve teslimat hizmetini sunmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Yaşanacak tüm problemleri çözmek adına nakliye sektöründe yaşanan tüm sorunları dinleyerek çözümleri nakliye ekiplerimize anlatıyor ve süreç standartını zorunlu tutuyoruz.

Cilt temasından kaçının ve sosyal mesafenizi özenle korumaya çalışın.

Eşyaların Paketlenme Süreci:

  • Eşyalarınız 1 aylık periyotlarla sürekli yenileri ile değişen ve her taşınmadan sonra sterilize edilen ambalaj malzemeleri sarılmaktadır. Ayrıca cilt temasını önlemek için eşyalarınızın kalın kraft patpatlar ile sarıldıktan sonra streç ile sarılıp cilt temasının önüne geçilmektedir.
  • Pratikbox taşıma kutularımız ise her taşınmadan sonra sterilize edilmektedir.

Araçlarımız:

Araçlarımız her taşınmadan sonra ambalajlama malzemelerimiz gibi sterilize edilerek bir sonraki taşınmaya hazır hale getirilmektedir.

Ekiplerimiz:

  • Hem müşterilerimizin hem de nakliye ekiplerimizin taşınmadan önce ve sonra el dezenfektanı kullanmasını ve/ veya ellerini yıkamasını öneriyoruz.
  • Nakliye ekiplerimizden her zaman koruyucu ekipmanlarını (eldiven, maske) kullanmaları için gerekli yönlendirmeyi yaptık. Ekipmanların eksik olması durumunda hemen Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Hastalık belirtisi gösteren nakliye ekiplerimiz olması durumunda anında ekip değişikliğini yapıyoruz. Taşınma sırasında hastalık belirtisi gösteren bir kişi olması durumunda anında Bidüşüntaşın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ekspertiz Hizmeti:

  • Covid-19 dönemi boyunca tüm ekspertiz sürecimizin( zorunlu haller dışında) hepsi canlı telefon görüşmesi veya whatsapp yolu ile eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek değerlendirmekteyiz.

Bidüşüntaşın Müşteri Hattı 0850 305 98 96

bidüşüntaşın evden eve nakliyat bidüşüntaşın ofis taşıamcılığı bidüşüntaşın eşya depolama şirketi
indirim
FIRSATI
kaçırılmayacak
%5 indirim
BDT5

Bu kampanya 2 saat süre ile geçerlidir. Kampanya kodunu ödeme adımında kupon kısmına girmeniz gerekmektedir.

×